icon ifxhome 08 بروکر کریپتو بروکر کریپتو (Crypto Currency) – بروکر فارکس و ارز دیجیتال

 

در بروکرهای فارکس، طیف گسترده ای از نمادهای معاملاتی در دسترس تریدرها قرار گرفته است. دارایی ها بسته به بروکر، شامل تعداد و شرایط مختلفی هستند. در ابتدای سال 2018 و با نوسانات بیت کوین [حدود 300%]، بسیاری از افراد بدنبال کسب سودهای بزرگ در مدت زمان کم افتادند.

بازار ارزهای دیجیتال (رمز ارزها)، به شدت بی ثبات اما با پتانسیل رشد و جذب سرمایه گذاران جدید است. با تغییر قیمت بیت کوین و رسیدن به مرز 68,000$، ارزش این بازار به بیش از 200 میلیارد دلار رسید. علیرغم جذابیت سرمایه گذاری، ریسک بسیار بالای این بازار نباید فراموش گردد.

بروکر کریپتو، بروکر فارکس و ارز دیجیتال، کارگزاری رمز ارز

یکی از الزامات شروع معاملات در بازار رمز ارز، پیدا کردن بروکر کریپتو معتبر است. اگر به دنبال بهترین کارگزاری های رمز ارز هستید، مقاله امروز خانه فارکس من را از دست ندهید.

 

بروکر کریپتو چیست؟ – بروکر فارکس با ارز دیجیتال

 

بروکرهای کریپتوکارنسی، پلتفرم های آنلاین سرمایه گذاری یا معاملات ارزهای دیجیتال هستند. در کارگزاری رمز ارز، اجازه خرید/فروش نماد ارزهای دیجیتال در قراردادهای “CFD” (مابه التفاوت) برای معامله گران میسر شده است.

تفاوت معاملات در بروکر کریپتو با صرافی ها، کاهش مشکلات و دردسر خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها است. خرید یا فروش کریپتو کارنسی در بروکرها، به معاملات سهام شرکت های معتبر شبیه است. با سرمایه گذاری در بروکر فارکس با ارز دیجیتال، منتظر سر رسید قرارداد [افزایش یا کاهش ارز] خواهید ماند.

الزام معاملات یا سرمایه گذاری در کارگزاری های رمز ارز، قبول ریسک بسیار زیاد و افزایش آگاهی درباره معاملات در این حوزه است.

 

icon ifxhome 16 بروکر کریپتو فاکتورهای مهم برای انتخاب بروکر کریپتو چیست؟

 

اگر بدنبال بهترین بروکر فارکس برای ارز دیجیتال هستید، حتما موارد زیر را قبل از شروع در نظر داشته باشید.

 

بررسی نظرات

 

برای انتخاب بروکر کریپتو، ابتدا نظرات سایر معامله گران را مطالعه کنید. تحقیق و شناخت کامل کارگزاری رمز ارز، اولین قدم برای شروع سرمایه گذاری در این بازار است. سایت های معتبر مانند “Trust Pilot” و سایر منابع شناخته شده در بررسی بروکرها را، در نظر داشته باشید.

 

مجوزهای نظارتی

 

بررسی رگوله یا مجوزهای نظارتی، وضعیت سلامت و حقوقی یک بروکر کریپتو را مشخص می کند. قبل از ثبت نام در فارکس، نهادهای نظارتی و رگوله های دریافتی را با دقت بررسی کنید. مقررات معاملات ارزهای دیجیتال، بسته به کشورها متفاوت است.

برخی از رگوله های شناخته شده در بروکرهای فارکس:

  • رگوله “FCA” انگلستان؛
  • رگوله “Cysec” قبرس ؛
  • و کمیسیون اوراق بهادر و سرمایه گذاری در استرالیا “ASIC” هستند.

 

پشتیبانی بروکر از رمز ارز

 

قبل از ثبت نام در بروکر کریپتوکارنسی، تعداد ارزهای دیجیتال را در بخش دارایی ها بررسی کنید. در کارگزاری های فارکس، سبد تنوع ارزهای دیجیتال بسیار محدود است. موضوعی که در صرافی های آنلاین، به مراتب قابل مشاهده است.

ارائه آلت کوین و شت کوین در بروکرهای فارکس، دلیلی بر سرمایه گذاری و جذب در این بازار نیست. محبوب ترین ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و … در بسیاری از بروکرها ارائه شده است. برای کامل شدن سبد و جذب معامله گران با سرمایه کمتر [حجم معاملات کم]، توکن های نامعتبر نیز در بروکرها لیست می شود.

بهترین استراتژی برای معامله گران تازه کار در بروکر کریپتو، خرید/فروش در ارزهای محبوب و شناخته شده است.

 

هزینه رمز ارزها

 

اصلی ترین فاکتور برای شروع معاملات رمز ارزها در بروکرهای فارکس، بررسی هزینه های معاملاتی مانند اسپرد، کمیسیون، نرخ سواپ و … است. هزینه ها در بروکر برای کریپتو، بستگی به حجم معامله، نوع رمز ارز، مدت زمان قرارداد، نوع حساب و … دارد.

برای شروع معاملات ارزهای دیجیتال در فارکس، بدنبال کارگزاری با هزینه های کم و تخفیف های زیاد باشید.

 

کپی ترید ارزهای دیجیتال

 

یکی از قابلیت های ویژه در معاملات بروکر فارکس با ارز دیجیتال، حساب های کپی ترید (سرمایه گذاری) است. با واریز مبالغ کم به حساب تریدرهای حرفه ای، اقدام به کسب درآمد غیرفعال در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشید.

حساب کپی تریدینگ برای رمز ارزها، اخیرا به پلتفرم صرافی های آنلاین ارز دیجیتال نیز اضافه شده است. با پرداخت کارمزد مدیر حساب در بروکر کریپتو کارنسی، به راحتی در این بازار کسب درآمد کنید.

 

نحوه شروع معاملات در بروکر کریپتو چیست؟

 

برای شروع معاملات در کارگزاری های رمز ارز، موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 

پیدا کردن بروکر مناسب

 

اولین قدم، انتخاب بروکر مناسب برای معاملات است. در جدول زیر، بهترین بروکر کریپتو برای ایرانیان را معرفی کرده ایم.

نام بروکر تعداد ارزهای رمزپایه
بروکر لایت فارکس 62 ارز بر پایه دلار + 4 جفت رمز ارز
بروکر آلپاری 10
بروکر آمارکتس 27
بروکر ویندزور 6
بروکر آی سی ام بروکرز 10
راهنمای انتخاب بروکر
پشتیبانی تلگرام

 

شارژ حساب فارکس

 

بعد از انتخاب بروکر، تکمیل ثبت نام و احراز هویت در آن، واریز به حساب خود را انجام دهید. روش های واریز در فارکس را، در مقاله ای جداگانه بررسی کرده ایم. با انتخاب حساب بر پایه سنت (نانو/میکرو) و واریز حداقل، شرایط معاملات بروکر کریپتو را بررسی کنید.

 

انتخاب نماد برای معامله

 

در بروکری که انتخاب کرده اید، نماد ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید. در کارگزاری های رمز ارز، معاملات بصورت قراردادهای “CFD” انجام می شود.

 

یک پوزیشن باز کنید

 

برای انجام معامله در بروکر کریپتو، ابتدا باید با پلتفرم معاملاتی، عملکرد کارگزاری و سفارش گذاری آشنا شوید. بر اساس استراتژی معاملاتی، اقدام به باز کردن پوزیشن رمز ارزپایه نمایید. معاملات رمز ارزها، تفاوت چندانی با سایر دارایی های فارکس ندارد. هدف اصلی تمام معامله گران، خرید در کمترین قیمت و فروش به بالاترین نرخ است.

اگر در قراردادهای مابه التفاوت معاملات را انجام می دهید، می توانید از اختلاف قیمت کسب سود کنید.

 

ریسک معاملات در بروکر فارکس با ارز دیجیتال

 

معاملات در بروکر کریپتوکارنسی، ریسک بسیار بالایی دارد. با توجه به میزان سود قابل دریافت، سرمایه گذاری در این بازار خطر از دست دادن تمام سرمایه را به همراه دارد. علت این موضوع، نوسانات زیاد [افزایش یا کاهش شدید قیمت ها]، در بازه زمانی کوتاه است.

با در نظر گرفتن مقررات بروکر کریپتو، کمبود نقدینگی در این بازار و حفظ مارجین الزامی، معاملات “CFD” ارزهای دیجیتال به عنوان پر ریسک ترین دارایی (نماد) شناخته می شود. با داشتن استراتژی و رویکرد منطقی، مدیریت سرمایه و ریسک، می توان این خطر را کاهش و سود معاملات را افزایش داد.

قبل از شروع باید تاریخچه رمز ارز مورد نظر را، بصورت کامل بررسی کنید. تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال (خبری)، به کاهش ریسک سرمایه گذاری در این بازار کمک زیادی خواهد کرد. بهترین راهکار، سرمایه گذاری بصورت سبدی در بروکر کریپتو است.

با این استراتژی و در صورت کاهش قیمت یکی از ارزها، افزایش قیمت در موارد دیگر موجب کمتر شدن ضرر می گردد.

 

مقایسه شرایط کارگزاری های رمز ارز

 

برای انتخاب بروکر کریپتو، شرایط معاملاتی شامل اسپرد، کمیسیون، نوع حساب، پلتفرم، نرخ سواپ و … را بررسی کنید. در این بخش، شرایط معاملاتی در بروکر برای کریپتو کارنسی ها را مقایسه خواهیم کرد.

 

اسپرد ارزهای دیجیتال

 

معاملات رمز ارزها در صرافی های آنلاین، بر پایه کارمزد صورت می گیرد. این موضوع در بروکر فارکس و ارز دیجیتال، تحت عنوان اسپرد از معامله گر دریافت می شود. اسپرد به تفاوت قیمت خرید و فروش یک نماد معاملاتی، اطلاق می شود.

معامله بیت کوین در آلپاری، اسپرد بیت کوین در آلپاری، معامله ارز دیجیتال در آلپاری

اسپرد بیت کوین در آلپاری

در مقاله زیر، اسپرد ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) در آلپاری را بررسی کرده ایم. شرایط معاملاتی ارزهای دیجیتال در این کارگزاری، بصورت کامل در مطلب آماده شده در این بخش قابل مشاهده است.

معامله بیت کوین در آلپاری

 

سوالات متداول

🔹یکی از نمادهای معاملاتی در بروکرهای فارکس، ارزهای دیجیتال (کریپتو کارنسی) است. در کارگزاری های رمز ارز نمادهای جفت ارزهای فارکس، سهام شرکتها، شاخص بازار بورس و … نیز قابل معامله می باشد.

🔹با توجه به شرایط و فاکتورهای عنوان شده برای انتخاب بهترین کارگزاری های رمز ارز، بروکر لایت فارکس، به عنوان بهترین بروکر فارکس برای ارز دیجیتال شناخته می شود.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب مرتبط
💯 معرفی استراتژی مکدی و مووینگ اوریج - تکنیک ساده و پولساز - (IFX-ST144) ⚡️
👑بررسی نماد طلا در صرافی کوینکس (coinex) - شرایط معامله طلا در coinex چیست؟🥇
💯 تحلیل فاندامنتال نزدک (Nasdaq) در فارکس - تحلیل سهام نزدک با عوامل بنیادی ⭐️
📉 نحوه دریافت سیگنال با هوش مصنوعی - راهنمای سیگنال گیری در فارکس و کریپتو با AI 🤖
مطالب جدید
💯 معرفی استراتژی مکدی و مووینگ اوریج - تکنیک ساده و پولساز - (IFX-ST144) ⚡️
👑بررسی نماد طلا در صرافی کوینکس (coinex) - شرایط معامله طلا در coinex چیست؟🥇
💯 تحلیل فاندامنتال نزدک (Nasdaq) در فارکس - تحلیل سهام نزدک با عوامل بنیادی ⭐️
📉 نحوه دریافت سیگنال با هوش مصنوعی - راهنمای سیگنال گیری در فارکس و کریپتو با AI 🤖
⚡️آشنایی با نماد طلا در کوکوین (Kucoin) - شرایط معامله طلا در کوکوین چیست؟🏆