بررسی ساعت معامله داوجونز (DJI) – ساعت باز شدن داوجونز به وقت ایران چه زمانی است؟

 

داوجونز در فارکس (DJIA)، در دسته بندی شاخص بازارهای بورس امریکا قرار گرفته است. این شاخص، عملکرد 30 شرکت فهرست شده در بورس این کشور را ردیابی می کند. داوجونز [DJI, US30, Wst30 و …]، معیار کلیدی برای قدرت بازار مالی و برجسته ترین شاخص، برای معیار سهام در جهان است.

بر پایه باور بسیاری از معامله گران شرکت های داوجونز، 30 کمپانی بزرگ دولتی در ایالات متحده هستند، اما اینطور نیست! در عوض، یک کمیته هر یک از موسسات را انتخاب کرده تا تصویری کلی از بازار سهام ایالات متحده را، ارائه دهد.

ساعت معامله داوجونز، ساعت معامله شاخص داوجونز، ساعت کاری شاخص داوجونز

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی ساعت معامله داوجونز در بازار فارکس می پردازیم. ساعت باز شدن داوجونز و زمان کار این شاخص را، در مقاله امروز معرفی خواهیم کرد.

 

ساعت معامله شاخص داوجونز

 

در بسیاری از بروکرهای فارکس، شاخص داوجونز در دسترس معامله گران ایرانی قرار گرفته است. اهمیت دانستن ساعت معامله داوجونز، در کسب سود از نوسانات بازار [در زمان باز شدن و بستن] است. بیشترین حجم نقدینگی در بازار بورس امریکا، در بازار نیویورک و سپس داوجونز است.

معامله گران نوسانگیر و اسکالپرها، بیشتر به دنبال ساعت کاری شاخص داوجونز هستند.

 

زمان باز شدن معاملات داوجونز

 

بورس امریکا که شامل شاخص بورس های مختلف از جمله داوجونز و نزدک است، از ساعت 9:30 صبح در نیویورک و 6 عصر به وقت تهران شروع به کار می کند. ساعت معامله داوجونز [دریافت سفارشات]، از ساعت 6:30 صبح الی 9:30 آغاز می شود. پس از آن بازار، حرکات اصلی خود را شروع می کند.

 

زمان بسته شدن معاملات داوجونز

 

نماد داوجونز در متاتریدر 4 و 5، تا ساعت 16 به وقت آمریکا و نیمه شب بامداد (12:30) به وقت ایران فعالیت دارد. اگرچه این نماد بیشترین حرکات را در سشن نیویورک دارد، اما در سشن های دیگر مانند لندن، سیدنی و توکیو نیز، قابل معامله است.

روز ساعت معامله داوجونز (شروع) ساعت معامله داوجونز (پایان)
دوشنبه – جمعه 18:00 12:30 بامداد

 

بهترین ساعت معامله داوجونز چه زمانی است؟!

 

بازار فارکس، در تمام ساعات شبانه روز مشغول به فعالیت است. از این رو، محدودیتی برای انجام معاملات در زمان مشخص وجود ندارد. اما بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز، زمانی است که مارکت حجم بالایی دارد [بیشترین نقدینگی].

اگرچه ساعت 11:30 الی 12:30 ظهر به وقت ایران، همپوشانی سشن لندن و توکیو را داریم، اما بهترین ساعت معامله داوجونز بین 16:00 الی 22:00 به وقت ایران است. [همزمان با باز شدن سشن نیویورک].

 

icon ifxhome 17 ساعت معامله داوجونز معاملات در ساعت کاری شاخص داوجونز – جمع بندی و نظر نویسنده

 

ساعت معامله داوجونز برای تریدرهای بازار سهام و بورس، بسیار حائز اهمیت است. یک معامله گر حرفه ای و با تجربه، سشن های مختلف بازار را به خوبی می شناسد. بر پایه این زمان ها، تحرکات بازار و تعیین استراتژی به راحتی انجام می شود.

سهام داوجونز، نزدک و S&p500 جز شاخص های بورسی سشن نیویورک هستند. بیشترین معاملات بر روی این نمادها، در زمان باز/بسته شدن این سشن اتفاق می افتد. البته از نقش رویدادهای ژئوپلوتیکی، سیاست های پولی فدرال رزرو، انتشار اخبار اقتصادی مهم و … نیز نباید غافل شد.

برای دریافت راهنما و مشاوره در خصوص سشن های معاملاتی و بهترین ساعت معاملات در فارکس، با کارشناسان خانه فارکس من از طریق پشتیبانی تلگرام در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹بهترین ساعت معامله شاخص داوجونز در سشن نیویورک است که، از حدود ساعت 4:30 عصر به وقت ایران باز و تا بامداد، ادامه دارد.

🔹ساعت کاری شاخص داوجونز از 18 عصر به وقت ایران، می باشد.

نظرات (3)

  • بسیار عالی و کامل بود مطالبتون ممنونم از شما خسته نباشید

  • سلام وقت بخیر شما کدام سشن رو برای معامله داوجونز در بروکر ای سی ام بروکرز پیشنهاد میدین؟

    • سشن معاملاتی نیویورک

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆