icon ifxhome 68 استراتژی فارکس نیکولا دلیک استراتژی فارکس نیکولا دلیک – معرفی و تحلیل استراتژی نیکولا دلیک ‌(Nicola Delic)

بازار فارکس یکی از محبوب‌ ترین بازارهای مالی است که، کسب سود در آن نیازمند دانش، تجربه و تبحر فراوان است. بدون داشتن استراتژی در فارکس، احتمال موفقیت در معاملات به شدت پایین خواهد آمد. بسیاری از تریدرهای حرفه ای مانند «نیکولا دلیک»، روش های منحصر به فردی را در این بازار معرفی کرده اند.

نیکولا دلیک “Nicola Delic”، یک تریدر و مدرس بازار فارکس و ساکن اروپا است. وی که در سال 1991 در کشور صربستان متولد گردید، مدرک دانشگاه آکسفورد از ایم کشور را دریافت کرد و در رشته مدیریت مالی، توانست به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کند.

استراتژی فارکس نیکولا دلیک، هم اکنون در بسیاری از دانشگاه و آکادمی های مالی، تدریس می شود. در مقاله امروز خانه فارکس من، به معرفی استراتژی نیکولا دلیک و مزایای آن می پردازیم.

استراتژی فارکس نیکولا دلیک، استراتژی نیکولا دلیک، دانلود استراتژی فارکس نیکولا دلیک

 

icon ifxhome 02 استراتژی فارکس نیکولا دلیک استراتژی فارکس نیکولا دلیک چیست؟ نیکولا دلیک چه کسی است؟

استراتژی فارکس نیکولا دلیک، “FML”، یکی از شناخته شده ترین روش های معاملاتی در این بازار است. این سیستم معاملاتی، از قابلیت های زیادی نیز برخوردار است. اما مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین نقطه قوت آن، در اختیار قرار دادن کنترل بالا از صفر تا صد معامله است.

به زبان ساده استراتژی نیکولا دلیک، همه ابزارهای مورد نیاز برای تجربه یک معامله پر سود و امن را، در اختیار تریدرها در بازار فارکس قرار می‌ دهد. آقای نیکولا دلیک که مالک پورتال خبری «فارکس مانی/Forex Money» است، به عنوان تحلیل گر ارشد در دفتر سنگاپور بروکر گرند کپیتال فعالیت می کند.

نیکولا دلیک، از سال 2008 میلادی وارد حوزه فارکس و بازارهای مالی شد. بررسی تحلیلی بازار برای بسیاری از سایت یا بلاگ های فارکس، توسط بنیانگذار استراتژی نیکولا دلیک به تحریر درآمد. در اصول اولیه این استراتژی، صبر، انضباط، مدیریت ریسک، ترکیب تحلیل تکنیکال [موج الیوت و همبستگی] و تحلیل های بنیادی اشاره شده است.

 

اصول و مبانی استراتژی فارکس نیکولا دلیک

سیستم معاملاتی “Nicola Delic”، بصورت کاملا مهندسی و علمی، بازار فارکس را پایش می کند. بسیاری از معامله گران با دانلود استراتژی فارکس نیکولا دلیک، به موفقیت های چشمگیری در معاملات دست پیدا کرده اند.

نیکولا دلیک به عنوان خالق این استراتژی، بارها به این موضوع اشاره کرده که اعتقادی به شانس در بازارهای مالی ندارد. افراد در بازار فارکس، از طریق آزمون و خطا و تمرین به موفقیت دست پیدا می‌ کنند. استراتژی فارکس نیکولا دلیک را می‌ توان چکیده‌ سال‌ ها تحقیق، آزمون و خطا بر روی جفت ارزها و سایر دارایی‌ ها در بازار فارکس دانست.

احتمال خطا در این روش بسیار پایین بوده و خیلی از سرمایه گذاران و تریدرها، به استفاده از آن جذب شده اند.

 

icon ifxhome 73 استراتژی فارکس نیکولا دلیک نحوه استفاده از شاخص های تکنیکال در استراتژی نیکولا دلیک

در استراتژی فارکس نیکولا دلیک، می‌ توان از اندیکاتورهای تکنیکال مختلفی استفاده کرد. در ادامه به معرفی این شاخص ها، می پردازیم.

 • اندیکاتور تراکم/توزیع یا (A/D)؛
 • باندهای بولینگر؛
 • اندیکاتور حجم تعادلی یا OBV؛
 • میانگین حرکت جهت‌ دار یا ADX؛
 • اندیکاتور نوسان‌ ساز آرون؛
 • پارابولیک سار یا PSAR؛
 • میانگین متحرک همگرایی/واگرایی یا MACD؛
 • قدرت نسبی یا RSI؛
 • اسیلاتور نوسان‌ ساز تصادفی یا استوکاستیک؛
 • و … از مهم‌ ترین اندیکاتورهای معاملاتی تکنیکال هستند که می‌ توان، در استراتژی فارکس نیکولا دلیک “FML” استفاده کرد.

 

مزایای استفاده از استراتژی نیکولا دلیک

استراتژی فارکس نیکولا دلیک، یکی از مهم‌ ترین و بهترین سیستم های معاملاتی است. این روش که در بازار فارکس مورد استفاده قرار گرفته، از مزایای زیادی برخوردار است. از مهم‌ ترین مزایای روش نیکولا دلیک:

 • یادگیری این استراتژی آسان بوده و در کمترین زمان، می‌ توان آن را در معاملات استفاده کرد.
 • با یادگیری این استراتژی، می‌توان به فردی خبره در زمینه ترید تبدیل شد.
 • ریسک پایینی داشته و به همین دلیل، یکی از بهترین استراتژی‌ ها در بازار فارکس است [تمایز اصلی نسبت به سایر روش ها].
 • در صورت انتخاب این استراتژی، صفر تا صد معامله در بازار در اختیار تریدر بوده و به همین دلیل، مدیریت معاملات آسان تر خواهد بود.

 

icon ifxhome 62 استراتژی فارکس نیکولا دلیک جمع بندی و نظر نویسنده درباره استراتژی نیکولا دلیک

بازار فارکس در عین جذاب بودن برای کسب درآمد و سود، یکی از بازارهای مالی پیچیده به حساب می‌ آید. عملکرد اشتباه در معاملات، منجر به از دست رفتن سرمایه خواهد شد. لازمه کسب موفقیت در معاملات فارکس، داشتن استراتژی و تحلیل مناسب از شرایط بازار است.

سیستم های معاملاتی مانند استراتژی فارکس نیکولا دلیک، بر اساس آزمون و خطا و تحقیق بر روی دارایی‌ های مختلف به وجود آمده‌ اند. با کمک این استراتژی، ریسک ضرر در معاملات به شدت کاهش یافته و مدیریت بهتر سرمایه و کسب سود، به آسانی بدست خواهد آمد.

البته موفقیت، یک شبه تولید نخواهد شد. بک تست گرفتن از این استراتژی در حساب دمو، داشتن برنامه معاملاتی منظم (ژورنال)، غلبه بر احساسات، مدیریت ریسک و … نیز الزامی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مواردی مانند دانلود استراتژی فارکس نیکولا دلیک، با بخش پشتیبانی تلگرام خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹این روش یکی از بهترین استراتژی‌های معاملاتی در بازار فارکس است که، توسط نیکولا دلیک پایه‌ گذاری شده و اساس آن تحقیق، آزمون و خطا بر روی دارایی‌ های مختلف در بازار است.

🔹از جمله مهم‌ترین ویژگی‌ های این استراتژی می‌ توان به راحتی یادگیری، ریسک پایین و در اختیار قرار دادن صفر تا صد معامله به منظور مدیریت بهتر آن در بازار اشاره کرد.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🔥 آموزش استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج و استوکاستیک - (Ifx-St108) ⭐️
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
🔥 بررسی استراتژی با استوکاستیک در فارکس [اسکالپ/روزانه] - (Ifx-St106) 💹