icon ifxhome 42 اسپرد نفت در فارکس اسپرد نفت در فارکس – معرفی بروکر با کمترین اسپرد نفت فارکس

معاملات نفت در فارکس، توسط بسیاری از شرکت های بزرگ، تریدرهای با تجربه و … انجام می شود. با توجه به ارزش هر لات نفت، کم کردن هزینه های معاملاتی [اسپرد، کمیسیون، سواپ و …] از اهمیت بالایی برخوردار است.

اسپرد نفت در فارکس، برای اکثر معامله گران حرفه ای مسئله ی بسیار مهمی است؛ چرا که این فاصله قیمتی بین خرید و فروش [در کوتاه مدت]، می تواند معادله ی نوشته شده را بهم بزند. کاهش اسپرد در فارکس، در دراز مدت منجر به افزایش سوددهی در معاملات خواهد شد.

تمامی معامله گران به دنبال زمان هایی هستند که کمترین اسپرد نفت، در بازار وجود دارد. به همین دلیل در این مقاله از خانه فارکس من، به این موضوع می پردازیم. همچنین بهترین بروکر برای معامله نفت در فارکس با پایین ترین اسپرد را، معرفی خواهیم کرد.

اسپرد نفت، اسپرد نفت در فارکس، کمترین اسپرد نفت

 

آشنایی با اسپرد انواع نماد نفت در فارکس

در بازار فارکس، معاملات نفت بصورت قراردادهای آتی (Futures) یا مابه التفاوت (CFD) ارائه شده است. فاصله بین بالاترین پیشنهاد خرید و پایین ترین پیشنهاد فروش این کالا، اسپرد نام دارد. بسیاری از بروکرها برای جلب مشتریان بیشتر، اقدام به کاهش هزینه های معاملاتی مانند “Spread” کرده اند.

البته در برخی از کارگزاری ها و حساب های معاملاتی [مانند ECN]، اسپرد نفت در فارکس بسیار رقابتی است. دلیل این امر، دسترسی به نقدینگی بسیار زیاد و ارتباط مستقیم با تامین کنندگان اصلی بازار است. بروکرهایی که در روند بازار دخالت نمی کنند (NDD)، اجازه شناور بودن اسپرد را برای معامله گران مهیا کرده اند.

با این روش، افزایش پویایی بازار و کاهش دخالت بروکر در معاملات [شبهات دستکاری در قیمت ها] را شاهد خواهیم بود.

بصورت کلی 4 نوع نفت، در بازار فارکس معامله می شود. نفت خام امریکا (US Crude Oil)، نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI)، نفت برنت (Brent Oil) و نفت اوپک (Opec oil) در این دسته بندی قرار می گیرند. اسپرد انواع نماد نفت در فارکس، به نوع بروکر، حساب معاملاتی و … نیز بستگی دارد.

 

icon ifxhome 71 اسپرد نفت در فارکس کمترین اسپرد نفت در کدام بروکرها ارائه شده است؟

با توجه به محدودیت ارائه سرویس بروکرها به ایرانیان، کارگزاری های قدیمی و معتبر، شاید از تعداد انگشتان دست فراتر نرود! در این بین، شرایط معاملاتی برای نماد نفت در این بروکرها نیز متفاوت است. در ادامه، کمترین اسپرد نفت در فارکس (کارگزاری ها) را معرفی خواهیم کرد.

اسپرد نفت، اسپرد نفت در فارکس، کمترین اسپرد نفت

 

رتبه 1#: بروکر آی سی ام بروکرز

اگر به دنبال یک کارگزاری قدیمی برای معاملات نفت در فارکس هستید، آی سی ام بروکرز (ICM Brokers) بهترین شرایط معاملاتی را به شما ارائه خواهد کرد. معاملات نفت در این کارگزاری، تنها در نفت خام سبک و شیرین (Light Sweet Crude Oil) و بصورت معاملات آتی/”Futures” در دسترس قرار دارد.

مشخصات نماد نفت شرایط معاملاتی
نفت خام سبک شیرین CL
سایز قرارداد 10,000 بشکه
تیک سایز 0.01
ارزش تیک $10
میزان مارجین $2,000
اسپرد از 0.0 پیپ
سطح استاپ %10
ساعت معامله از یکشنبه 22:00 شب تا جمعه 21:00 af
پلتفرم معاملاتی
متاتریدر 4
حداقل واریز $50
سواپ
❌

 

رتبه 2#: بروکر آلپاری

یکی از قدیمی ترین کارگزاری های فعال در ایران، آلپاری است. در این بروکر، دو نوع نفت [برنت و وست تگزاس] برای معاملات در دسترس قرار گرفته است. معاملات نفت در آلپاری، به صورت قراردادهای “CFD” در دسترس قرار گرفته است.

حداقل اسپرد نفت در فارکس آلپاری، از 0.0 پیپ و بصورت شناور معرفی شده اما، سواپ در معاملات از مشتریان دریافت می شود.

 

رتبه 3#: بروکر لایت فارکس (Litefinance)

لایت فایننس/لایت فارکس، یکی دیگر از کارگزاری های قدیمی و معتبر در بازار فارکس ایران است. در این بروکر، معاملات نفت بصورت قراردادهای آتی و در دو حساب “ECN” و «کلاسیک» به مشتریان ارائه شده است. نفت برنت و نفت خام، با حداقل اسپرد 27.4 و 21.6 به ترتیب، در حساب ای سی ان لایت فارکس در دسترس قرار گرفته است.

اسپرد نفت در حساب کلاسیک لایت فارکس، به ترتیب 33.4 و 27.6 اعلام شده است.

 

رتبه 4#: بروکر آمارکتس

دیگر کارگزاری خوش سابقه و قدیمی در ایران، بروکر آمارکتس (Amarkers) است. دو نماد نفت برنت و وست تگزاس، در حساب های فیکس، استاندارد و ECN معامله می شود. حداقل اسپرد نفت در فارکس آمارکتس، مربوط به نفت برنت با 5 پیپ و نفت وست تگزاس، با 6 پیپ است.

 

رتبه 5#: بروکر فارکس چیف

یکی دیگر از کارگزاری های به نسبت معتبر در ایران، بروکر فارکس چیف/ایکس چیف است! نماد نفت برنت با نام “XBRUSD” و نفت وست تگزاس با نماد “XTIUSD” در حساب های پرایم، دایرکت و کلاسیک این بروکر معامله می شود.

نام حساب XPrime DirectFX Classic+
نماد نفت برنت XBRUSD
اندازه لات 1000
اندازه پیپ 0.01
حداقل اسپرد 9 9 11
میانگین اسپرد 12 12 14
نماد نفت وست تگزاس XTIUSD
حداقل اسپرد 3 3 5
میانگین اسپرد 7 7 9

 

icon ifxhome 68 اسپرد نفت در فارکس کمترین اسپرد نفت در فارکس مربوط به کدام سشن معاملاتی است؟

در سشن های معاملاتی فارکس، میزان اسپرد بسته به حجم معاملات متفاوت است. همچنین در سشن هایی مانند نیویورک و لندن، بیشترین میزان نقدینگی در معاملات وجود دارد. با توجه به گردش مالی بسیار زیاد در سشن نیویورک، کمترین اسپرد نفت در فارکس را می توان به این بازه، اختصاص داد.

سشن نیویورک از ساعت 8 صبح تا 17 عصر به وقت محلی آمریکا، فعالیت خود را آغاز می کند. این زمان به صورت حدودی، معادل ساعت 16 تا 2 صبح به وقت ایران است. معامله گران ایرانی در این زمان ها، شاهد بیشترین حجم معاملات و کمترین اسپرد نفت در فارکس خواهند بود.

 

زمان همپوشانی سشن ها

همپوشانی بازارهای معاملاتی، یکی از زمان های مهم در افزایش حجم معاملات و کاهش اسپردها است. اولین همپوشانی مربوط به سشن نیویورک و لندن بوده، که بیشترین نوسان را در این کالا به همراه دارد. دومین همزمانی بازارها، مربوط به سشن لندن و توکیو و اسپرد بسیار کم نماد نفت در معاملات است.

 

زمان انتشار داده های اقتصادی

بسیار از آمارهای اقتصادی مانند نرخ بهره، بیکاری، میزان بدهی کشورها و … در نوسانات کالاهایی مانند نفت تاثیرگذار هستند. اخباری مانند جنگ، نا آرامی ها، درگیری های منطقه ای و ژئوپلوتیک نیز، بری نوسان اسپرد نفت در فارکس تاثیر گذار هستند.

 

icon ifxhome 66 اسپرد نفت در فارکس جمع بندی و نظر نویسنده درباره اسپرد نفت در فارکس

یکی از مهمترین فاکتورهای معاملات نفت در بازار فارکس، میزان اسپرد در کارگزاری ها و حساب ها است. همچنین مواردی مانند سرعت اجرای سفارش، نوع قرارداد، میزان کمیسیون، نرخ سواپ (بهره شبانه) و … نیز از اهمیت در درجه بعدی برخوردار هستند.

بسیاری از معامله گران با تجربه و حرفه ای، به دنبال کمترین اسپرد نفت در فارکس هستند. با اینکار، بالاتر بردن سود و کاهش هزینه ها اتفاق می افتد. در بازار ایران، بروکرهای متعددی نماد نفت در فارکس را در بخش “کالا و انرژی” ارائه کرده اند.

در حال حاضر بیشترین حجم معاملات و کمترین اسپرد نفت در فارکس را، در کارگزاری های آی سی ام بروکرز و آلپاری شاهد هستیم. در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره در انتخاب بهترین بروکر فارکس، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان [در 365 روز سال] در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹معاملات نفت با اسپرد بالا، می تواند مشکلات فراوانی را در خرید و فروش به وجود بیاورد. این موضوع، محاسبات قبل از معامله را بهم زده و میزان سود را، به شدت کاهش می دهد.

🔹میزان حجم معاملات، نوسانات بازار، نوع بروکر و زمان انجام معامله، همگی بر میزان اسپرد نفت اثر می گذارد.

🔹با توجه به محدودیت ارائه سرویس توسط بروکرهای طراز اول جهانی، کمترین اسپرد نفت در ایران:

  • بروکر آی سی ام بروکرز؛
  • بروکر آلپاری؛
  • بروکر لایت فارکس؛
  • بروکر آمارکتس؛
  • بروکر فارکس چیف؛
  • و بروکر ویندزور ارائه شده است.
درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💰بروکر سی تریدر چیست؟ - لیست کارگزاری های سی تریدر در ایران 📲
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
📉 بروکر wingo markets چیست؟ - آموزش بروکر وینگومارکت 💶