icon ifxhome 62 محاسبه وین ریت محاسبه وین ریت در فارکس – درصد موفقیت در معاملات فارکس

 

بازار فارکس به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری وسوسه برانگیز ظاهر شده و در دهه های اخیر، تعداد زیادی از افراد را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. با اینکه فارکس پتانسیل کسب سود بالایی دارد، اما ریسک های زیادی را هم شامل می شود.

ریسک هایی که حتی بهترین تریدرها هم، از آن در امان نیستند! هر تریدری باید توانایی عملکرد معاملاتی خود را داشته و آمار دقیقی، از میزان سود/ضرر را محاسبه کند. یکی از معیار موثر برای بررسی عملکرد، «نرخ برد» یا وین ریت در فارکس است.

محاسبه وین ریت، نحوه محاسبه وین ریت در فارکس، محاسبه وین ریت فارکس

در مقاله امروز خانه فارکس من، به نحوه محاسبه وین ریت در فارکس خواهیم پرداخت.

 

وین ریت فارکس چیست و چه اهمیتی در برنامه معاملاتی دارد؟

 

طبق تعریف، «وین ریت در بازار فارکس نشان دهنده درصد معاملات با بازده مثبت، نسبت به تعداد کل معاملات انجام شده در یک دوره معین است.» این معیار اندازه گیری، دقت معاملاتی را نشانداده و میزان اثر بخشی استراتژی معاملاتی را، تعیین می کند.

اهمیت محاسبه وین ریت در فارکس:

 1. تعیین میزان سودآوری معاملات: درصد وین ریت بالا یعنی در اکثر معاملاتتان سود می کنید و برعکس؛
 2. شناسایی نقاط ضعف استراتژی: مثلا اگر نرخ بردتان پایین باشد ممکن است بخواهید استراتژی معاملاتی تان را تغییر دهید؛
 3. مدیریت ریسک بهتر: با دانستن میزان برد و باخت می توانید میزان ریسک و هر معامله را تعیین کنید و آن را تغییر دهید؛ مثلا اگر نرخ بردتان بالا باشد احتمالا بخواهید دست به ریسک های بزرگ تری بزنید.

 

icon ifxhome 52 محاسبه وین ریت نحوه محاسبه وین ریت در فارکس چگونه است؟

 

محاسبه درصد نرخ برد یک فرمول بسیار ساده داشته و با استفاده از آن، بدون هیچ مشکلی درصد موفقیت را پیش بینی نمایید. برای محاسبه وین ریت در فارکس، باید «تعداد معاملات موفقیت آمیز» را بر «تعداد کل معاملات» تقسیم، و نتیجه را در 100 ضرب کنید.

فرمول محاسبه وین ریت در فارکس:

 • 100 * (کل معاملات انجام شده / تعداد معاملات موفقیت آمیز) =وین ریت

برای مثال فرض کنید تا به حال 50 معامله انجام داده اید و 35 مورد از آن موفقیت آمیز بوده، به این ترتیب میزان وین ریت (موفقیت) برابر با 70% خواهد بود. یعنی 70% معاملات، با سود همراه بوده است.

 

درصد میزان برد همه چیز نیست!

 

در حالی که نرخ برد بالا بسیار مهم است، اما دیگر عوامل مهم مانند «مدیریت ریسک»، «اندازه موقعیت» و «سود کلی» را هم باید در نظر بگیرید. وین ریت در بازار فارکس به تنهایی موفقیت را تضمین نمی کند؛ چرا که ممکن است ضرر معاملات بازنده، چندین برابر مقدار سود حاصل از معاملات برنده باشد.

بنابراین تحلیل و محاسبه وین ریت (نرخ برد) در کنار سایر فاکتورهای مهم، ارزش پیدا می کند. در واقع دانستن نحوه محاسبه وین ریت در فارکس و به کار بردن آن، بیشتر در تعیین بازدهی استراتژی معاملاتی موثر است.

 

کلاهبرداری با وین ریت بالا

 

این روز ها تعداد شیادان و کلاهبرداران در بازار فارکس زیاد شده، و موارد وسوسه برانگیز مانند استراتژی با وین ریت بالا [90% یا 100%]، زیاد به چشم می خورد. این افراد با دادن چنین وعده هایی، از معامله گران نا آگاه و اکثرا مبتدی [در ازای دریافت مبالغ مختلف]، کلاهبرداری می کنند [کانال تلگرام سیگنال، ربات تریدر با وین ریت بالا و …].

اما همان طور که در بخش قبل عنوان شد، دانستن نحوه محاسبه وین ریت در فارکس و استفاده از آن همه چیز نیست. کلاهبرداران معاملات را طوری تنظیم می کنند که واقعا نرخ برد شما در آن بالا باشد، اما توجهی به میزان حد ضرر نمی کنند!

آن ها معمولا حد سود (TP) را روی عددی می بندند که به سادگی، قابل دستیابی است [مانند 5 یا 10 پیپ]. در بازار فارکس احتمال حرکت صعودی قیمت برای چنین مقدار کوچکی، بسیار زیاد است. اما از سوی دیگر مقدار حد ضرر (SL) را روی عددی بالا می بندند که احتمال حرکت قیمت، به اندازه آن کم باشد [مثلا 100 یا 150 پیپ].

در چنین حالتی نرخ وین ریت شما واقعا بالا می رود. اما در واقع برای کسب سود به اندازه 5 یا 10 پیپ، 100 یا 150 پیپ را ریسک می کنید!

 

icon ifxhome 27 محاسبه وین ریت عوامل موثر در افزایش وین ریت در بازار فارکس

 

عوامل متعددی بر افزایش درصد وین ریت، موثر هستند. در ادامه، به معرفی فاکتورهای واقعی در افزایش نرخ وین ریت در فارکس اشاره خواهیم کرد.

 • بهینه سازی استراتژی معاملاتی؛
 • انجام مدیریت ریسک موثر؛
 • بررسی و تحلیل معاملات قبلی؛
 • روانشناسی معاملاتی؛
 • استفاده از ژورنال معاملاتی.

 

بهینه سازی استراتژی معاملاتی

 

اولین عامل در افزایش نرخ وین ریت فارکس، بهینه سازی استراتژی معاملاتی است. استراتژی فعلی خود را ارزیابی، و زمینه های بالقوه برای بهبود آن را شناسایی کنید. شرایط بازار، شاخص ها و بازه های زمانی معاملات را تحلیل کرده و تغییرات لازم را، بر اساس آن ها در نظر بگیرید.

 

انجام مدیریت ریسک موثر

 

استفاده از تکنیک های مدیریت ریسک موثر مانند تعیین حد ضرر و حد سود، به محافظت از سرمایه معاملاتی شما کمک کرده و به طور بالقوه، نرخ برد شما را بهبود ببخشد. مدیریت ریسک، نقشی پر رنگ در کاهش شکست های معاملاتی شما ایفا می کند.

 

بررسی و تحلیل معاملات قبلی

 

بهترین منبع آموزشی، تحلیل معاملات قبلی است. باید به طور مرتب معاملات را مرور کرده تا الگو ها، نقاط ضعف و نقاط قوت را شناسایی کنید. اشتباهات بزرگ و تکرار شونده را شناسایی کرده و به دنبال اصلاح آن ها، باشید [تا عملکرد معاملاتی تان بهتر شود].

 

روانشناسی معاملاتی و کنترل احساسات

 

روانشناسی درست معاملات، تاثیر زیادی بر نرخ برد در فارکس دارد. احساساتی مانند ترس و طمع، منجر به تصمیم گیری های معاملاتی ناگهانی [یا زیان آور] خواهد شد. نتیجه این اتفاق پایین آمدن درصد برد و احتمالا افزایش ضرر های سنگین، خواهد بود.

 

استفاده از ژورنال معاملاتی

 

به کار گیری یک ژورنال معاملاتی، تاثیر بزرگی در نحوه تصمیم گیری ها خواهد داشت. با کمک ژورنال معاملاتی فارکس، روند و الگوهای رفتاری معاملاتی قابل شناسایی است. این داده ها به تصمیم گیری آگاهانه و افزایش وین ریت در بازار فارکس، کمک شایانی خواهد کرد.

 

icon ifxhome 66 محاسبه وین ریت نحوه مشاهده وین ریت در پلتفرم معاملاتی متاتریدر

 

 

مشاهده وین ریت در متاتریدر، از طریق بخش “تاریخچه” این نرم افزار امکان پذیر است. برای پیدا کردن میزان وین ریت در متاتریدر:

 1. ابتدا وارد نرم افزار متاتریدر شوید؛
 2. سپس به بخش (Terminal) و بعد از آن به بخش (Account History) بروید؛
 3. معامله مورد نظرتان را انتخاب و روی آن راست کلیک کنید؛
 4. روی (OK) کلیک کنید و بعد یکی دیگر از معاملاتتان را انتخاب کنید؛
 5. حال روی گزینه (Save as detailed report) بزنید؛
 6. در مرحله ششم باید آدرس ذخیره گزارش معاملاتی را مشخص کنید و روی گزینه (Save) کلیک کنید.

پس از انجام مراحل بالا صفحه گزارش به طور خودکار باز شده و می توان آمار معاملات را، به طور دقیق مشاهده کرد. همه آمارهای مهم معاملات در گزارش موجود بوده و می توانید از بخش (Profit Trades)، مقدار وین ریت را مشاهده نمایید.

 

icon ifxhome 70 محاسبه وین ریت محاسبه وین ریت در فارکس – جمع بندی و نظر نویسنده

 

دانستن نحوه محاسبه وین ریت در فارکس، یک قدم مهم و اساسی برای ارزیابی و اصلاح عملکرد معاملاتی است. با محاسبه وین ریت در فارکس، دقت معاملاتی نمایش و میزان اثر بخشی استراتژی، سنجیده خواهد شد.

با این حال ارزیابی وین ریت در فارکس، تنها زمانی به درستی معنی می دهد که در کنار سایر معیارهای سنجش عملکر معاملاتی، بررسی شود. در صورت داشتن سوال در این خصوص، از طریق گفتگوی آنلاین یا پشتیبانی تلگرام، با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹درصد معاملات موفق نسبت به کل معاملات انجام شده، وین ریت [نرخ موفقیت] نام دارد.

🔹خیر؛ حتی حرفه ای ترین تریدرها هم در برخی معاملاتشان، شکست می خورند!

🔹برای بدست آوردن نرخ موفقیت در معاملات، فرمول:

 • 100 * (کل معاملات انجام شده / تعداد معاملات موفقیت آمیز) برابر با نرخ وین ریت است.

نظرات (2)

 • سلام شما کانال وی ای پی سیگنال ارایه میکنید ؟

  • سلام، بله. لطفا با بخش پشتیبانی خانه فارکس من در ارتباط باشید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆