icon ifxhome 58 وین ریت در متاتریدر بررسی وین ریت در متاتریدر – نرخ موفقیت معاملات در MT4 و MT5

 

مشاهده وین ریت در متاتریدر [درصد موفقیت در معاملات]، یکی از قابلیت های این پلتفرم برای تریدرها است. درصد وین ریت در فارکس، نشان دهنده تعداد معاملات سودآور به کل تریدهای انجام شده است. اگرچه وین ریت بالا دلگرم کننده است، اما تصویر کاملی از مهارت یک معامله گر را نشان نمی دهد!

در معاملات، وین ریت تعداد معاملات موفق در مقایسه با کل معاملات انجام شده است. موارد دیگری مانند ریسک به ریوارد، تعداد معاملات زیان ده و … نیز باید بررسی شود. بسیاری از فاکتورهای مهم اعلام شده، در «ژورنال معاملاتی» ثبت و در آینده، از آن استفاده خواهد شد.

وین ریت در متاتریدر، وین ریت در فارکس، وین ریت چیست

در مقاله امروز خانه فارکس من، به آموزش مشاهده وین ریت در متاتریدر [4 یا 5] خواهیم پرداخت.

 

icon ifxhome 62 وین ریت در متاتریدر نحوه مشاهده وین ریت در متاتریدر

 

گام 1#: ورود به متاتریدر و تهیه گزارش

 

برای مشاهده وین ریت در متاتریدر [4 یا 5] بعد از ورود به این پلتفرم، در صفحه اصلی روی گزینه «Account History» کلیک کنید. سپس در پایین صفحه، بر روی تب «Profit/Loss» راست کلیک کنید. دو گزینه برای ذخیره و مشاهده وین ریت در متاتریدر، ارائه شده است.

وین ریت در متاتریدر، وین ریت در فارکس، وین ریت چیست
نحوه مشاهده وین ریت در متاتریدر – ورود به پلتفرم

 

گام 2#: ذخیره اطلاعات و مشاهده وین ریت

 

امکان انتخاب هر دو گزینه «Save as Report» یا «save as Detailed Report»، میسر است. در گزینه اول فقط جزئیات ترید را دریافت کرده و گزینه دوم، جزئیات به همراه نمودار پیشرفت معاملاتی را بصورت کامل ارائه می کند. در فایل خروجی دریافتی، گزینه های مختلفی مانند “وین ریت”، قابل مشاهده است.

وین ریت در متاتریدر، وین ریت در فارکس، وین ریت چیست
ثبت و ذخیره گزارش عملکرد معاملاتی – مشاهده وین ریت در متاتریدر

 

icon ifxhome 73 وین ریت در متاتریدر روش های افزایش درصد وین ریت در متاتریدر چیست؟

 

یکی از مهمترین هدف های هر معامله گری، افزایش درصد سود در معاملات فارکس است. برای رسیدن به این هدف و بالا بردن درصد وین ریت، 4 روش متداول را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 

تشخیص درست روند بازار

 

یکی از مهم‌ترین عوامل در کسب موفقیت از یک معامله، تشخیص جهت کلی بازار است. اگر در زمان رشد بازار معامله ای را انجام بدهید، شانس کسب درآمد از آن بیشتر است.

 

منتظر تایید حجم نباشید

 

اگر معاملات انجام شده با حجم بالایی در حال افزایش است، نشان از حرکت و پیش بینی درست در معاملات است. به عنوان مثال اگر سهامی را با یک شکست ساده به سمت بالا خریداری کنید [اگر این شکست در حجم اتفاق بیفتد]، در افزایش عملکرد معاملاتی و وین ریت در متاتریدر منتج خواهد شد.

 

دنبال کردن جریان اخبار

 

یکی از فاکتورهای مهم برای افزایش درصد وین ریت، دنبال کردن اخبار یا رویدادهای اقتصادی است. بسیاری از دارایی ها، نسبت به اخبار واکنش زیادی را نشان می دهند. این موضوع، در معاملات بلند مدت احتمال موفقیت را بالاتر خواهد برد.

 

استفاده از پیوستگی تایم فریم ها

 

یکی از بزرگترین اشتباهات معامله گران، استفاده از تنها یک تایم فریم است! برای بالا بردن وین ریت در متاتریدر، باید به دنبال پیوستگی در تایم فریم ها باشید. این موضوع زمانی اتفاق می افتد که همه تایم فریم ها، یک جهت برای معامله را نشان می دهند.

 

icon ifxhome 68 وین ریت در متاتریدر اهمیت وین ریت در معاملات چیست؟

 

وین ریت در متاتریدر [معاملات] بسیار مهم است. این موضوع، یک عامل نادیده گرفته شده در توسعه استراتژی معاملاتی به شمار می رود. نرخ برد پایین احتمال اشتباهات رفتاری، افت زیاد و زیان حساب را افزایش می دهد!

به عنوان یک قاعده کلی، نرخ برد کمتر از 50% برای اکثر معامله گران قابل قبول نیست. برای به حداقل رساندن دفعات و میزان شکست های معاملاتی، به وین ریت با درصدهای بالا نیاز دارید. ضرر در معاملات اجتناب ناپذیر بوده، اما نحوه واکنش به این جزئیات مهم است.

مزایا

 • سنجش عملکرد
 • تاثیر روانی
 • مدیریت ریسک
 • راهنمای اصلاح استراتژی

معایب

 • تمرکز بیشتر بر کمیت تا کیفیت
 • نادیده گرفتن نسبت ریسک به پاداش
 • تاثیر شرایط بازار
 • احساس امنیت کاذب
 • مشکل در دستیابی به نرخ برد بالا

 

icon ifxhome 54 وین ریت در متاتریدرفواید وین ریت در متاتریدر – جمع بندی و نظر نویسنده

 

در معاملات فارکس، وین ریت تنها بخشی از معیارهای مورد استفاده برای ارزیابی عملکرد است. بررسی وین ریت به همراه سایر معیار های کلیدی مانند میانگین سود در هر معامله، حداکثر کاهش سرمایه و سود کلی [برای مشاهده اثر بخشی استراتژی]، اهمیت زیادی دارد.

این رویکرد شامل استراتژی هایی برای مدیریت سرمایه، اندازه معاملات، نسبت ریسک به ریوارد، اندازه پوزیشن و کنترل احساسات است. ارزیابی عملکرد بر اساس روند های بلند مدت و شناسایی مسائل بالقوه در استراتژی معاملاتی، برای حفظ و بهبود وین ریت در متاتریدر ضروری است.

در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹وین ریت فارکس با تقسیم تعداد معاملات برنده بر تعداد کل معاملات، محاسبه می شود. به عنوان مثال، اگر یک استراتژی دارای 349 معامله برنده از 556 معامله باشد، نرخ برد 62.8% است.

🔹نسبت سود به ضرر، میانگین سود برای معاملات برنده تقسیم بر میانگین ضرر معاملات بازنده است. این مورد تعیین می کند که یک استراتژی، چقدر می تواند ضرر را با سود قابل توجه جبران کند.

🔹در حالی که سود ضروری است، وین ریت در فارکس نقش مهمی در کاهش اشتباهات رفتاری، اجتناب از ضررهای متوالی و به حداقل رساندن خطر کال مارجین دارد. این مورد بر احساسات و رفتار معامله گر، تأثیر می گذارد.

نظرات (2)

 • سلام وقت بخیر آیا استفاده از اکسپرت رو در متاتریدر 4 توصیه می کنید؟

  • سلام لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر، با پشتیبانی خانه فارکس من در ارتباط باشید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆