icon ifxhome 64 حساب ecn و استاندارد تفاوت حساب ECN و استاندارد آلپاری – معرفی + مقایسه شرایط معاملاتی

 

وقتی که نوبت به انجام معاملات فارکس می رسد، انتخاب نوع حساب معاملاتی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. نوع حساب اهمیت زیادی در اجرای درست برنامه معاملاتی، نوع استراتژی، هزینه ها و سرمایه اولیه دارد.

در بروکر آلپاری، تنوع حساب های زیادی در دسترس مشتریان قرار گرفته است [البته حساب نانو به تازگی حذف شده است!]. دو مورد از حساب های رایج که بسیاری از بروکرهای فارکس آن ها را ارائه می دهند، حساب های استاندارد و “ECN” هستند.

حساب استاندارد در برخی از کارگزاری ها مانند بروکر لایت فارکس، با عنوان «حساب کلاسیک» نیز عرضه شده اند! داشتن حداقل شرایط معاملاتی [واریز، اسپرد، کمیسیون و …]، علت نام گذاری حساب استاندارد در بروکرهای فارکس است.

تفاوت حساب ecn و استاندارد آلپاری، تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری، فرق حساب ecn و استاندارد

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی تفاوت حساب ECN و استاندارد آلپاری خواهیم پرداخت. اگر هنوز ساخت حساب معاملاتی در این کارگزاری را شروع نکرده اید، مطالعه این مقاله به درک بهتر نیاز شما کمک خواهد کرد.

 

icon ifxhome 34 حساب ecn و استاندارد فرق حساب ECN و استاندارد آلپاری چیست؟

 

حساب ای سی ان (ECN) و استاندارد (Standard) در بروکر فارکس آلپاری، جزو پر طرفدارترین حساب های معاملاتی این کارگزاری در ایران هستند. در ادامه، هر یک از این حساب را بصورت جداگانه معرفی خواهیم کرد.

 

آشنایی با حساب استاندارد آلپاری

 

برای بررسی تفاوت حساب ECN و استاندارد آلپاری، ابتدا به معرفی شرایط معاملاتی اکانت استاندارد می پردازیم.

حساب استاندارد در هر دو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 ارائه شده و برای معامله گران با تجربه کم، مناسب است. در این حساب، تغییرات میزان اسپرد بسیار کم می باشد [تریدر ها می توانند برای هزینه های معاملاتی و مقدار سودشان، بهتر برنامه ریزی کنند].

در واقع حساب استاندارد آلپاری، مثل یک پل بین حساب های مبتدی و حرفه ای عمل می کند. حساب های “Standard MT4” و “Standard MT5” این بروکر، ویژگی های تقریبا مشابهی دارند. اگر مدتی از ورود تان به دنیای فارکس می گذرد و آزمون و خطای خود را انجام داده اید، حساب استاندارد آلپاری گزینه مناسبی برای انتخاب است.

حساب استاندارد آلپاری، حساب استاندارد آلپاری چیست، اسپرد حساب استاندارد آلپاری

شرایط معاملاتی حساب استاندارد آلپاری

برای درک بهتر درباره تفاوت حساب ECN و استاندارد آلپاری، باید شرایط معاملاتی را مد نظر قرار داد. در مقاله زیر، به بررسی شرایط معاملاتی حساب استاندارد “Alpari” پرداخته ایم.

حساب استاندارد آلپاری

 

آشنایی با حساب ECN آلپاری

 

در بررسی تفاوت حساب استاندارد با ecn در آلپاری، نوبت به معرفی حساب های (ECN) می رسد.ای سی ان (مخفف شبکه ارتباطات الکترونیک)، یکی از پیشرفته ترین حساب های معاملاتی در بازار فارکس است. این حساب بصورت مستقیم، به شبکه تامین کنندگان نقدینگی متصل شده و دیگر خبری از میز معاملاتی بروکر، نیست.

حساب ای سی ان آلپاری هم مانند استاندارد، در هر دو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 ارائه می شود. این حساب ها به علت ویژگی هایی مانند سرعت بالا و هزینه معاملاتی پایین، انتخاب اول تریدرهای حرفه ای [مانند اسکالپرها] است.

شرایط حساب ecn آلپاری، کمیسیون حساب ecn آلپاری، تفاوت حساب ecn و استاندارد الپاری

بررسی شرایط حساب ECN آلپاری

در مقاله آماده شده در این بخش، شرایط معاملاتی حساب ECN آلپاری بصورت کامل بررسی شده است.

حساب ecn آلپاری

 

مقایسه شرایط حساب ECN و استاندارد آلپاری

 

بعد از آشنایی مختصر با تفاوت حساب ECN و استاندارد آلپاری، شرایط معاملاتی این دو حساب را بصورت خلاصه ارائه خواهیم کرد. اولین فرق اصلی بین این حساب ها، نحوه انجام معاملات (سفارش) است. در «حساب  استاندارد» شما با میز معاملاتی بروکر طرف هستید و با آن، تضاد منافع دارید.

در حالی که حساب های “ECN” شما را به طور مستقیم، به تامین کنندگان نقدینگی وصل می کنند.

حساب استاندارد حساب ECN
حداقل 20$ حداقل 300$
لوریج 1:1000 لوریج 1:3000
بدون کمیسیون $3.2 در لات
حداقل اسپرد از 1.2 پیپ حداقل اسپرد از 0.0 پیپ
%60 سطح استاپ اوت %60 سطح استاپ اوت
500 سفارش باز 1500 سفارش باز
500 سفارش پندینگ 300 سفارش پندینگ
مشاوره و راهنما پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 68 حساب ecn و استاندارد جمع بندی و نظر نویسنده درباره تفاوت حساب ECN و استاندارد آلپاری

 

انتخاب میان حساب های ECN و استاندارد، به میزان تجربه و برنامه معاملاتی تریدرها بستگی دارد. در بررسی تفاوت حساب استاندارد و ecn آلپاری، «حساب استاندارد» بیشتر برای تریدرهای کم تجربه [و کسانی که به دنبال استفاده از ربات های معاملاتی هستند]، مناسب است.

در حالی که حساب “ECN” برای تریدرهای حرفه ای [که به دنبال دسترسی مستقیم به تامین کنندگان هستند]، ایده آل است. در صورت نیاز به راهنما و مشاوره از طریق چت آنلاین، پشتیبانی تلگرام یا ارسال ایمیل با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹مهمترین تفاوت حساب ECN و استاندارد آلپاری، در نحوه اجرای سفارش و برخی از شرایط معاملاتی است. سفارش در حساب ای سی ان بصورت سریع (آنی) بوده و در حساب استاندارد، از طریق میز بروکر انجام می شود.

🔹در گذشته با واریز 1$، امکان ساخت حساب نانو آلپاری در دسترس بود. بعد از حذف این حساب، حداقل واریز آلپاری در حساب استاندارد، 20$ اعلام شده است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆