icon ifxhome 64 نانو و استاندارد تفاوت حساب نانو و استاندارد در الپاری چیست؟ – انتخاب معامله گران مبتدی کدام است؟

 

معامله گران پس از انتخاب بروکر آلپاری برای فعالیت در دنیای فارکس، باید یک تصمیم مهم دیگر یعنی «انتخاب حساب معاملاتی» بگیرند. دو مورد از حساب های پر طرفدار این بروکر، حساب های «نانو» و «استاندارد» هستند و هر کدام از آن ها، ویژگی ها و شرایط خاص خودشان را دارند.

در گذشته حساب نانو (Nano) با حداقل واریز 1$ قابل ساخت و استفاده بود. اخیرا کارگزاری فارکس آلپاری [از ابتدای سال 2024]، اقدام به حذف حساب نانو (معادل میکرو/سنتی) گرفت. در نتیجه معامله گران تازه وارد، انتخابی جزء حساب استاندارد (Standard) در این کارگزاری ندارند.

تفاوت حساب نانو و استاندارد در الپاری، تفاوت حساب نانو و استاندارد در آلپاری، فرق حساب نانو و استاندارد آلپاری

برای شناخت بیشتر و درک بهتر شرایط معاملاتی، به بررسی تفاوت حساب نانو و استاندارد در الپاری خواهیم پرداخت. مقایسه کاملی بین این حساب ها، در مقاله امروز خانه فارکس من آماده خواهیم کرد. در پایان، بهترین حساب نانو (سنت) جایگزین را معرفی می کنیم!

 

icon ifxhome 68 نانو و استاندارد بررسی حساب نانو و استاندارد در الپاری

 

برای شناخت بهتر فرق حساب نانو و استاندارد آلپاری، مشخصات کامل این حساب ها را بررسی خواهیم کرد.

 

معرفی حساب نانو آلپاری

 

نانو (Nano) یا حساب سنتی آلپاری، ابتدایی ترین حساب این بروکر به شمار می رود. ارز پایه این حساب سنت بوده و تمام معاملات، بر حسب سنت دلار انجام می شود. حساب نانو در آلپاری، فقط در متاتریدر 4 (MT4) در دسترس قرار دارد.

از این حساب برای تست کردن استراتژی های معاملاتی، آشنایی با شرایط و قوانین بروکر و … استفاده می شود. تفاوت حساب نانو آلپاری با حساب دمو، تجربه معاملات در بازارهای واقعی است.

اسپرد حساب نانو آلپاری، تفاوت حساب نانو با استاندارد در الپاری، الپاری nano حساب

بررسی شرایط معاملاتی حساب نانو در الپاری

در مقاله جامع آماده شده در این بخش، به بررسی کامل شرایط معاملاتی در حساب نانو آلپاری پرداخته ایم.

حساب نانو آلپاری

کارگزاری آلپاری در اوایل ماه فوریه سال (2024) میلادی، حساب نانو خود را به طور کامل حذف کرد. طبق گفته پشتیبانی بروکر، در تاریخ 12 ژانویه (2024) ایمیل اطلاع رسانی این موضوع، برای کاربران ارسال شده است. از زمان ارسال ایمیل تا توقف کامل حساب نانو، تنها امکان بستن پوزیشن های معاملاتی برای تریدرها میسر بود. همچنین نام این حساب از لیست حساب های آلپاری، حذف شده است.

x

 

معرفی حساب استاندارد آلپاری

 

در بررسی تفاوت حساب نانو و استاندارد در الپاری، نوبت به معرفی حساب استاندارد می رسد. اگر کمی تجربه معاملاتی به دست آورده و آماده ورود به معاملات واقعی هستید، باید به سراغ حساب استاندارد آلپاری بروید.

این حساب در دو پلتفرم “MT4” و “MT5” ارائه شده و تقریبا همه ویژگی های این حساب ها، با یکدیگر مشابه است. بعد از حذف حساب نانو، حساب (Standard MT4) بهترین گزینه برای شروع است! حداقل واریز برای ساخت حساب استاندارد در متاتریدر 4 آلپاری، 20$ اعلام شده است.

حساب استاندارد آلپاری، حساب استاندارد آلپاری چیست، اسپرد حساب استاندارد آلپاری

بررسی شرایط معاملاتی حساب استاندارد الپاری

در مقاله زیر، به بررسی کامل شرایط معاملاتی در حساب استاندارد آلپاری [متاتریدر 4 و 5] پرداخته ایم.

حساب استاندارد آلپاری

 

جدول تفاوت حساب نانو و استاندارد در الپاری

 

با بررسی تفاوت حساب استاندارد و نانو در الپاری، متوجه مزایای اختصاصی این حساب ها می شویم. این دو حساب از نظر حداقل واریز، هزینه های معاملاتی، سایز لات، میزان اهرم، تعداد سفارش های باز و … با هم متفاوتند.

البته به جز این موارد از نظر میزان تحمل ریسک تریدر و فشار روانی وارده نیز، تفاوت های احساس می شود. در جدول زیر بصورت مختصر، فرق حساب نانو و استاندارد آلپاری را معرفی کرده ایم.

نوع حساب نانو استاندارد
حداقل واریز $1 $20 متاتریدر 4، 100$ متاتریدر 5
کمیسیون ❌
اسپرد شناور از 1.7 پیپ شناور از 1.2 پیپ
حداکثر حجم سفارش 100 لات
حداکثر تعداد سفارش باز 50 500
حداکثر سفارش معلق 50 100 در MT4 و 500 در MT5
سطح استاپ اوت %10 %20
حداکثر لوریج 1:500 1:1000
پلتفرم معاملاتی MT4 MT4, MT5
راهنما و مشاوره پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 70 نانو و استاندارد تفاوت حساب نانو و استاندارد در الپاری – جمع بندی و نظر نویسنده

 

انتخاب درست نوع حساب معاملاتی، برای پیاده سازی درست استراتژی بسیار ضروری است. معمولا در بروکرهای فارکس، حساب سنتی برای تریدرهای مبتدی ارائه شده تا در آرامش و با حداقل استرس، با معاملات در محیط واقعی فارکس آشنا شوند.

در آلپاری، حساب نانو (سنتی/میکرو) از دسترس معامله گران خارج شده است. حساب استاندارد این کارگزاری، با حداقل واریز 20$ شروع معاملات در محیط واقعی را فراهم کرده است. اگر به دنبال حساب جایگزین نانو آلپاری هستید، حساب سنت لایت فارکس انتخاب مناسبی است.

در حساب سنت لایت فایننس، حداقل واریز 10$، لوریج 1:500، حداقل اسپرد از 3.0 پیپ در متاتریدر 4 و 5 در دسترس معامله گران قرار دارد. در صورت نیاز به راهنما یا مشاوره، با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹با حذف حساب نانو در آلپاری، در حال حاضر 5 حساب فعال در اختیار کاربران قرار دارد.

🔹حداقل واریز در آلپاری، 20$ در «حساب استاندارد MT4» اعلام شده است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆