icon ifxhome 22 ساخت استراتژی فارکس ساخت استراتژی فارکس – چگونه استراتژی معاملاتی بسازیم؟

برای افزایش موفقیت در معاملات فارکس و سایر بازارها، داشتن استراتژی (Strategy) امری ضروری است. استراتژی در فارکس بسته به سبک معاملاتی، تایم فریم، ابزارها و … متفاوت هستند. بسیاری از تریدرهای حرفه ای و با تجربه، اقدام به ایجاد یا ساخت استراتژی فارکس کرده اند.

شخصی سازی تکنیک های معاملاتی، برای تعیین دقیق تر و مدیریت بهتر ریسک [حد سود، حد ضرر، حجم معاملات و …] نیز کارایی دارد. برای ساخت استراتژی فارکس، باید تمام جوانب بازار را در نظر بگیرید. سپس بر اساس اهداف و نوع معاملات، یک روش را طراحی کنید.

نحوه نوشتن استراتژی فارکس، بسته به شخصیت معامله گران نیز متفاوت است. بجای صرف وقت طولانی و بکارگیری ابزارهای پیچیده، عده ای از سیگنال فارکس برای پیدا کردن نقاط ورود/خروج از معاملات استفاده می کنند.

استراتژی نویسی فارکس، کار راحتی نیست! این موضوع نیازمند تمرکز و پایش روند بازار، بصورت دائمی است. بهینه سازی و بروزرسانی روش های معاملاتی، بسته به شرایط بازارا نیز تغییر پیدا خواهد کرد. در این مقاله از خانه فارکس من، نحوه ساخت استراتژی فارکس را به زبان ساده ارائه خواهیم کرد.

ساخت استراتژی فارکس، استراتژی نویسی فارکس، چگونه استراتژی فارکس بسازیم

 

اهمیت ساخت استراتژی فارکس چیست؟

استراتژی معاملاتی در بازار فارکس، روشی برای شناسایی نقاط خرید/فروش نمادهای معاملاتی است. روش های معاملاتی معمولا بر پایه تحلیل تکنیکال، بنیادی یا اخبار روز طراحی می شود. استراتژی بر پایه سیگنال ها نیز، موقعیت های خرید و فروش را نمایش می دهند.

اهمیت ساخت استراتژی فارکس توسط معامله گران، با اطلاع از تمام ویژگی ها و نحوه تغییرات (بروزرسانی) آن نمود پیدا می کند. در ادامه، آموزش ساخت استراتژی در فارکس را ارائه خواهیم کرد.

 

icon ifxhome 66 ساخت استراتژی فارکس نحوه نوشتن استراتژی فارکس – آموزش قدم به قدم

ساخت استراتژی معاملاتی در فارکس، به دانش و تجربه زیادی نیاز دارد. آشنایی کامل با روش های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، پیگیری اخبار روز بازارهای مالی و … پیش نیاز ساخت یک استراتژی موفق و سودآور در فارکس است.

برای آگاهی از اینکه «چگونه استراتژی معاملاتی بسازیم»، مراحل زیر را با دقت انجام دهید.

 

گام 1#: انتخاب بازار

در مرحله اول از استراتژی نویسی فارکس، باید جفت ارز مورد نظر را انتخاب کنید. تعیین نماد معاملاتی مورد نظر و تقویت دانش (آگاهی) درباره آن، اولین قدم برای نوشتن استراتژی فارکس است.

 

گام 2#: مشخص کردن اندازه معامله

دومین مرحله از ساخت استراتژی فارکس، تعیین اندازه (حجم) معاملات است. قبل از نوشتن، اندازه معامله بر پایه لات، میزان سرمایه و … را برای مدیریت بهتر مشخص کنید. با اینکار، مدیریت ریسک بهینه شده و میزان سودآوری نیز، افزایش خواهد یافت.

 

گام 3#: تعیین نقاط ورود

در گام بعدی، نقطه ورود به معاملات و شرایط آن را مشخص کنید. بر پایه تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال و با کمک ابزارهای معاملاتی، بهترین نقطه برای ورود (خرید) را تعیین نمایید.

 

گام #4: تعیین نقطه خروج

بعد از مشخص کردن نقاط ورود به معاملات، زمان فروش (خروج) را نیز مشخص کنید.

 

گام 5#: مشخص کردن تکنیک های معاملاتی

مواردی مانند حد سود، حد ضرر، نحوه تغییر استراتژی در برابر شرایط بازار و … را در پایان مشخص نمایید.

 

icon ifxhome 43 ساخت استراتژی فارکس مزایای استراتژی نویسی فارکس چیست؟

ساخت استراتژی فارکس، مزایای بسیار زیادی دارد. با توجه به دسترسی بسیار از افراد سودجو و کلاهبردار به اطلاعات استراتژی ها، امکان بروز مشکلات نیز وجود دارد. با یک جستجوی ساده، ده ها هزار روش معاملاتی با عنواین جذاب مانند “خفن ترین استراتژی”، “قوی ترین”، “بهترین” و … در اینترنت نمایش داده می شود.

نحوه نوشتن استراتژی فارکس، چگونه استراتژی معاملاتی بسازیم، نرم افزار ساخت استراتژی فارکس
مزایای ساخت استراتژی فارکس – شخصی سازی استراتژی

برای جلوگیری از سوء استفاده، ساخت استراتژی فارکس با دانش متوسط نیز، امکان پذیر است. مزایای استراتژی نویسی فارکس:

  • کاهش ریسک در بازار فارکس؛
  • تسلط بر بازار؛
  • مدیریت بهتر معاملات؛
  • افزایش سود و درآمد بیشتر؛
  • کسب درآمد از راه فروش استراتژی و سیگنال ها می باشد.

 

icon ifxhome 35 ساخت استراتژی فارکس نکات مهم در استفاده از استراتژی معاملاتی

بهترین استراتژی معاملاتی فارکس، بسته به عوامل متعددی شناخته و انتخاب می شوند. یکی از فاکتورهای مهم، سودآور بودن استراتژی و میزان وین ریت آن است. البته هیچ استراتژی معاملاتی، بصورت 100% سودده نیست!

برخی از تکنیک های معاملاتی، پوزیشن ها را در بهترین شرایط و نقاط باز می کنند. در ادامه، نکات مهم برای انتخاب یک استراتژی مناسب فارکس را معرفی خواهیم کرد.

 

روانشناسی معامله

روانشناسی معامله، در واقع به تمام ویژگی ها و تفکرات سرمایه گذاران و معامله گران مربوط می شود. تمام این افکار و رفتارها ،بر روی معاملات تاثیر می گذارند. در صورت عدم مدیریت این موضوع، مطمئنا معاملات موفقی نخواهید داشت. این فاکتور، به اندازه دانش، مهارت و تجربه در معاملات تاثیرگذار است.

 

داشتن نظم و انظباط

نداشتن انظباط در انجام معاملات، قطعا منجر به شکست یا ضرر خواهد شد. اگر در خصوص ساعت معامله، نحوه انجام آن و … برنامه ریزی منظم ندارید، اصلا وارد بازارهای مالی نشوید!

 

داشتن صبر و حوصله

ساخت استراتژی فارکس، بخش اول این موضوع است. گرفتن نتیجه دلخواه بر پایه تست های متوالی، بدست می آید. این موضوع، نیازمند داشتن صبر زیاد است.

 

دوری از احساسات

احساساتی مانند ترس، طمع، تقلید و … اثرات مخربی بر روی معاملات خواهند داشت. برای کسب سود و افزایش موفقیت، احساسات را از دستور کار خارج کنید.

 

مدیریت ریسک

مهمترین نکته برای موفقیت در زمان ساخت استراتژی فارکس، تعیین ریسک های معاملاتی است. حد سود (Take Profit)، حد ضرر (Stop Loss)، حجم معاملات و … را به درستی تعیین کنید. به اندازه سرمایه خود «حتی اندک»، معامله کنید.

از باز کردن پوزیشن های بزرگ، استفاده از لوریج زیاد و … پرهیز کنید.

 

icon ifxhome 39 ساخت استراتژی فارکس جمع بندی و نظر نویسنده درباره استراتژی نویسی فارکس

داشتن استراتژی معاملاتی مناسب در فارکس، مهمترین موضوع در رسیدن به کسب سود است. با کمک استراتژی، مدیریت ریسک بصورت بهینه انجام می شود. ساخت یا نوشتن یک تکنیک معاملاتی، کار بسیار پیچیده و زمان بری است.

تسلط کافی بر بازار فارکس، تحلیل تکنیکال، پیگیری اخبار و تحلیل آن، در نوشتن یا ساخت استراتژی فارکس الزامی است. الهام گرفتن از ایده معامله گران بزرگ و موفق، استفاده از ابزارهای ترید مانند ربات معامله گرفارکس، آشنایی با ابزارهای معاملاتی (اندیکاتور، اسیلاتور، حد سود/ضرر و …)، سیگنال ها و … را فراموش نکنید.

در صورت عدم آشنایی با نحوه نوشتن استراتژی فارکس، از متخصصین این حوزه مشورت بگیرید. استراتژی های معاملاتی ساخته شده را، در حساب دمو (آزمایشی) تست کنید. شرایط پلتفرم های معاملاتی (متاتریدر، تریدینگ ویو و …) را در نظر بگیرید.

با انتخاب یک بروکر مناسب، استراتژی ساخته شده را آزمایش کنید. در صورت دریافت نتیجه دلخواه، از حساب با موجودی واقعی استفاده کنید. یکی از کارگزاری های معتبر فارکس با شرایط معاملاتی عالی، بروکر آی سی ام بروکرز است.

در صورت نیاز به راهنمایی یا مشاوره، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹طراحی استراتژی برای معامله در بازار فارکس، در مدیریت بهتر ریسک و کسب سود از معاملات کمک خواهد کرد.

🔹ساخت استراتژی برای بازار فارکس، معایبی مانند معاملات اشتباه نیز دارد. نوشتن یک استراتژی غلط، زیان های مالی به همراه دارد. این موضوع یکی از محدودیت های ساخت استراتژی فارکس است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💰بروکر سی تریدر چیست؟ - لیست کارگزاری های سی تریدر در ایران 📲
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
📉 بروکر wingo markets چیست؟ - آموزش بروکر وینگومارکت 💶