icon ifxhome 26 استراتژی فارکس بدون اندیکاتور استراتژی فارکس بدون اندیکاتور – تکنیک معاملاتی ساده و پر سود

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، یکی از روش های آسان برای انجام معاملات در این بازار است.

بسیاری از تریدرها برای افزایش موفقیت در معاملات، از استراتژی فارکس استفاده می کنند. این تکنیک های معاملاتی، بسته به تایم فریم [از چند ثانیه تا 1 روز]، سبک تریدر، حجم، نماد، ابزار و … دسته بندی می شوند.

استفاده از اندیکاتور در فارکس، برای تحلیل دقیق تر و پیدا کردن بهترین سیگنال های معاملاتی کاربرد دارد. بر باور برخی از افراد، امکان طراحی و پیاده سازی استراتژی فارکس بدون اندیکاتور نیز، میسر شده است.

اولین نکته ای که باید درباره استراتژی های بدون اندیکاتور بدانید، نوع نمودار [نحوه نمایش] آن است. نمودارهای شمعی (candlestick) و میله ای (bar) اطلاعات بیشتری نسبت به نمودار خطی ساده، در اختیار معامله گران قرار می دهند.

برخی از سایت های معتبر انگلیسی بر این باورند که، استراتژی فارکس بدون اندیکاتور پس از 50 سال همچنان عملکرد درست با سود دهی مناسب دارد. در این مقاله از خانه فارکس من، به معرفی بهترین استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، می پردازیم.

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، استراتژی معاملاتی فارکس بدون اندیکاتور، استراتژی معاملاتی فارکس

 

icon ifxhome 15 استراتژی فارکس بدون اندیکاتور بهترین استراتژی فارکس بدون اندیکاتور کدام است؟

یک سری از استراتژی ها، بدون اندیکاتور قابل استفاده بوده و سود مناسبی را نیز به ارمغان می آورند. این استراتژی ها معمولا بر پایه نمودار دارایی ها، حرکات قیمتی و … هستند. بهترین استراتژی فارکس بدون اندیکاتور:

 • تکنیک معاملاتی عرضه و تقاضا (Supply and demand strategy)؛
 • روش پرایس اکشن (Price Action strategy)؛
 • سیستم معاملاتی سطوح حمایت و مقاومت (Support & Resistance Levels strategy).

 

شماره 1#: استراتژی عرضه و تقاضا

اولین استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، تکنیک عرضه و تقاضا است. این استراتژی سطوح حمایت/مقاومت را در نمودار دارایی ترسیم کرده و به قیمت ها، واکنش نشان می دهد. استراتژی عرضه و تقاضا روی نمودار، نوسانات قیمتی را نشان داده و یک خط را مشخص می کند.

هر چه قیمت دارایی مورد نظر به آن خط نزدیک تر شود، یعنی قوی تر و میل به صعود دارد. هر چه قیمت از خط دورتر باشد، یعنی قیمت دارایی نزولی خواهد بود.

 

شماره 2#: استراتژی پرایس اکشن

دومین استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، بر پایه پرایس اکشن “Price Action” شکل گرفته است. «استراتژی پرایس اکشن فارکس»، از الگوهای شمع و نمودار تشکیل شده است. در این روش از کندل های نمودار، برای شناسایی روند قیمتی دارایی ها [نقاط خرید/فروش] استفاده می شود.

تعداد کندل ها در این استراتژی حتی به 10 عدد هم می رسد، پس در این روش توانایی استفاده از ترکیب های مختلف میسر شده است. اما هر چه الگوهای ساده تر باشند، گرفتن نتیجه آسان تر خواهد بود.

مهمترین الگوها برای یک معامله گر، الگوهای معکوس بوده که خلاف روند آینده قیمت دارایی را نشان می دهند. برخی از الگوها بیشتر از بقیه در نمودار ظاهر می شوند، این موضوع را حتما مد نظر قرار دهید.

 

شماره 3#: استراتژی سطوح حمایت و مقاومت

آخرین استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، تکنیک سطوح حمایت و مقاومت است. بر پایه این روش، خطوطی افقی بر روی نمودار، قیمت دارایی ها را نشان می دهد. این خطوط از اتصال نقاط بالا و پایین قیمت دارایی ها، به دست می آیند.

سطح حمایت یا مقاومت زمانی شکل می‌گیرد که، قیمت دارایی در بازار معکوس شده و جهت آن تغییر می کند. این سطوح بیشترین یا کمترین نقاط قیمتی دارایی را نشان می دهند.

استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، بهترین استراتژی بدون اندیکاتور، استراتژی کاربردی فارکس
استراتژی فارکس بدون اندیکاتور – تکنیک خطوط حمایت و مقاومت

 

icon ifxhome 39 استراتژی فارکس بدون اندیکاتور آیا استراتژی های بدون اندیکاتور فارکس مناسب هستند؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

بهترین استراتژی های بدون اندیکاتور [عرضه و تقاضا، روش پرایس اکشن و سطوح حمایت و مقاومت] را، در این مقاله، معرفی کرده ایم. استراتژی فارکس بدون اندیکاتور، برای معامله گران تازه وارد چندان مناسب نیست!

برای اینکه بتوانید از استراتژی های بدون اندیکاتور استفاده کنید، باید تحلیل بازار را بلد باشید.

این روش ریسک معاملات را افزایش داده و مدت زمان رسیدن به سود را، طولانی تر خواهد کرد! یادگیری استراتژی فاندامنتال فارکس، ابزارهای معاملاتی و تحلیلی، سبک معاملاتی، ژورنال نویسی، مدیریت ریسک و … را فراموش نکنید.

بسیاری از تریدرهای حرفه ای، از استراتژی زمان خبر در فارکس نیز استفاده می کنند. در این روش، برخی از ابزارهای تحلیل تکنیکال برای دریافت سیگنال ها استفاده می شود. همه این روش ها، نیازمند تمرین مستمر و رعایت انضباط در معاملات است.

جهت دریافت راهنما یا مشاوره رایگان، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مزایا

 • رویکردی ساده ‌تر و شهودی ‌تر
 • یادگیری بهتر بازار و تحلیل اجزای مختلف آن
 • استفاده از استراتژی های شخصی بدون دخالت هیچ ابزار دیگر
 • استقلال عمل در معاملات

معایب

 • ریسک بالا
 • مناسب نبودن برای افراد مبتدی
 • نیاز به دانش و مهارت
 • نیاز به یادگیری تحلیل تکنیکال
 • سخت تر شدن و زمان بر شدن معاملات

سوالات متداول

🔹وقتی از استراتژی های ساده و نمودارها برای معاملات خود کمک بگیرید و از هیچ اندیکاتوری استفاده نکنید، با استراتژی معاملاتی بدون اندیکاتور معامله کرده اید.

🔹استراتژی پرایس اکشن، معمولا بهترین [پر طرفدارترین] استراتژی بدون اندیکاتور در بازار فارکس است.

🔹باید از نمودارها برای تحلیل بازار استفاده کرده و به نوع [نحوه نمایش] چارت ها، توجه داشته باشید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
📊 اندیکاتور استوکاستیک چیست؟ - آموزش استوکاستیک (Stochastic) ⚡️
✏️معرفی بروکر نولیمیت مارکت (nolimitmarkets) 2024 - آیا بروکر no limit market معتبر است؟📈
💯معرفی بروکر با واریز و برداشت ریالی - کدام بروکر واریز ریالی دارد؟!👑
💰معرفی چند بروکر امریکایی برتر - بهترین بروکر فارکس در امریکا!🇺🇸
💎معرفی بروکر های غیر متمرکز - تفاوت بروکر غیر متمرکز با متمرکز چیست؟!💡