icon ifxhome 22 کابین شخصی آموزش کابین شخصی فارکس – دسترسی به امکانات بروکر در کابینه شخصی

 

یکی از مهمترین قسمت ها در بروکرهای فارکس، کابین شخصی است. بعد از انتخاب کارگزاری و تکمیل ثبت نام، دسترسی به کابین (Cabin) به معامله گران ارائه می شود. با داشتن آدرس ایمیل [نام کاربری، شماره کابین و …] و رمز عبور، وارد کابین بروکرهای فارکس خواهید شد.

کابین شخصی فارکس، کابین شخصی بروکر، کار با کابین شخصی

اجزای کابین بروکرها، تا حدود زیادی با هم یکسان است. بسته به نوع کارگزاری، دسترسی به امکانات برای معامله گران تفاوت می کند. به عنوان مثال در کابین آلپاری، امکان دانلود پلتفرم های متاتریدر میسر بوده و بدون داشتن مشخصات ورود، دانلود از سایت کارگزاری امکان پذیر نیست!

بصورت کلی، اجزای اصلی کابین شخصی فارکس:

 • پروفایل [تکمیل ثبت نام، احراز هویت، عکس یا آواتار، نام مستعار و …]
 • روش های پرداخت [شارژ حساب بروکر، برداشت از حساب، انتقال داخلی و …]
 • امکانات آموزشی [ابزارهای مختلف، مقالات، ویدیو و …]
 • دانلود پلتفرم های معاملاتی [متاتریدر، سی تریدر، نرم افزارهای موبایل و …]
 • معاملات در نسخه تحت وب
 • حساب های معاملاتی [ساخت حساب، تغییر لوریج، حذف حساب و …]
 • تغییر زبان و ظاهر کابین
 • ارتباط با پشتیبانی [چت آنلاین، ارسال تیکت، شبکه های اجتماعی و …]
 • حساب های کپی ترید و سرمایه گذاری
 • دارایی و کیف پول معامله گر
 • نمادهای معاملاتی
 • و معاملات باینری (دودویی) [در برخی از بروکرها] است.

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی اجزای کابین شخصی بروکرهای فارکس خواهیم پرداخت. کابین بروکرهای فارکس معتبر در ایران را، بصورت جداگانه معرفی خواهیم کرد.

 

icon ifxhome 48 کابین شخصی اجزای کابین کارگزاری های فارکس چیست؟

 

در بروکرها، دسترسی به امکانات مختلفی برای معامله گران در کابینه شخصی مهیا شده است. یکی از مشکلات فارکس برای معامله گران مبتدی، عدم آشنایی با امکانات کابین در بروکرها است. در ادامه، اجزای مختلف کابین کارگزاری ها را معرفی خواهیم کرد.

 

بخش پروفایل

 

مهمترین قسمت کابین شخصی بروکرهای فارکس، پروفایل است. در پروفایل مواردی مانند مشخصات شخصی، تاریخچه مدارک، احراز هویت، امنیت حساب، عکس و نام مستعار و … در دسترس معامله گران قرار دارد. شماره کابین فارکس، در این بخش در دسترس معامله گران قرار دارد.

بسیاری از عملیات واریز و برداشت، ورود به کابین، انتقال پول از متاتریدر و … از طریق شماره کابین شخصی بروکر انجام می شود.

 

بخش واریز و برداشت

 

شارژ حساب فارکس و برداشت از آن، از طریق بخش پرداخت در کابین انجام می شود. روش های متنوع پرداخت پول [رمز ارز، ارزهای الکترونیک، تاپ چنج، ریالی، بانک و …]، در این قسمت قرار گرفته است. مواردی مانند حداقل مبلغ برای واریز یا برداشت از حساب بروکر، محدودیت ها، قوانین بروکر و … در این بخش قابل مشاهده است.

 

مطالب آموزشی و تحلیلی

 

در کابین شخصی لایت فارکس، دسترسی به آنالیزها [تحلیل بازار، آخرین اخبار اقتصادی مهم، مطالب آموزشی و …] در دسترس قرار گرفته است. این موضوع، در سایر بروکرها نیز مشاهده می شود. بسته به امکانات کارگزاری، برخی از مطالب آموزشی بصورت رایگان در دسترس معامله گران قرار دارد.

در برخی از بروکرها مانند آلپاری، با ورود به انجمن (وبلاگ)، امکان استفاده از امکانات تحلیلی و گفتگو با سایر معامله گران میسر شده است. در کابین ویندزور بروکرز در بخش آموزش، آخرین تحلیل های روز، ویدیوهای آموزشی تحلیلی و رویدادهای اقتصادی مهم قابل استفاده است.

 

پلتفرم های معاملاتی

 

در زمان ورود به سایت بروکرها، گزینه هایی برای دانلود پلتفرم های معاملاتی در دسترس مشتریان قرار دارد. این موضوع، در کابین شخصی نیز ارائه شده و انواع پلتفرم های مختلف را، می توان از این قسمت دانلود و نصب کرد.

علاوه بر سکوهای معاملاتی بروکرها، نرم افزارهای موبایل و سایر پلتفرم ها [سیستم عامل مک، لینوکس و …] نیز در دسترس معامله گران قرار گرفته است.

 

نسخه تحت وب معاملاتی

 

علاوه بر امکان دانلود پلتفرم های معاملاتی بصورت جداگانه، معاملات در نسخه های تحت وب نیز قابل انجام است. دسترسی به متاتریدر 4، 5 و سایر پلتفرم ها در نسخه وب، در کابین شخصی بروکرها نیز ارائه شده است. البته این موضوع بصورت جامع درباره تمام کارگزاری ها، صادق نیست!

 

دسترسی به انواع حساب ها

 

ساخت حساب های آزمایشی (دمو)، حساب های زنده (واقعی)، حذف حساب، تغییر شرایط معاملاتی و … در کابین بروکرها امکان پذیر است. برخلاف باور اشتباه بسیاری از افراد مبتدی، این موضوع در متاریدر میسر نیست.

علاوه بر امکان ساخت (ایجاد) حساب در فارکس، تغییر شرایط معاملاتی مانند:

 • کاهش/افزایش لوریج (اهرم معاملاتی)؛
 • فعال سازی حساب بدون سواپ؛
 • تغییر رمز عبور و مشخصات حساب نیز در دسترس قرار گرفته است.

 

تغییر ظاهر کابین

 

یکی از امکانات جالب در کابین شخصی بروکرها، تغییر ظاهر (رنگ، تم، زبان و …) است. این موضوع در بعضی از بروکرها مانند پاکت آپشن، بصورت خودکار قابل تنظیم است. با انتخاب این گزینه در ساعت های مختلف شبانه روز، رنگ ظاهری کابین نیز تغییر پیدا می کند.

 

بخش پشتیبانی بروکر

 

در سایت بروکرها، بخش “ارتباط با ما/Contact Us” در دسترس معامله گران قرار دارد. گفتگوی آنلاین (چت زنده) در کابین شخصی کارگزاری، با داشتن مشخصات حساب بصورت دقیق تر انجام می شود. همچنین لینک دسترسی به شبکه های اجتماعی (تلگرام، واتساپ، یوتیوب و …) نیز، در کابین ارائه شده است.

 

معاملات کپی ترید

 

برای ساخت حساب کپی ترید به عنوان سرمایه گذار یا مدیر حساب، باید از داخل کابین بروکرهای فارکس اقدام کرد. امکان مشاهده رتبه بندی مدیران حساب، شرایط واریز، ساخت حساب سرمایه گذاری و موارد دیگر در منوی “کپی ترید” یا حساب “سرمایه گذاری” میسر شده است.

در کابین آمارکتس، ورود به پلتفرم کپی ترید نیز در دسترس معامله گران قرار گرفته است.

 

دسترسی به سرمایه معاملاتی

 

یکی دیگر از بخش های پر کاربرد در کابین بروکرهای فارکس، کیف پول دارایی های معامله گران است. مشاهده موجودی حساب، درخواست انتقال پول به حساب تجاری، انتقال به کیف پول دیگران و … در این بخش قابل انجام است.

در کابین لایت فارکس، موجودی حساب بصورت جداگانه در نوار پایین صفحه نمایش داده می شود.

 

لیست دارایی های معاملاتی

 

دسترسی به تمام نمادهای بازار فارکس و شرایط آن [اسپرد، هزینه سواپ، قیمت خرید/فروش و …]، یکی دیگر از قسمت های کابینه شخصی بروکر است. امکان فیلتر کردن نمادها بر اساس نوع قرارداد (CFD, Spot, Futures و …)، برای مشتریان میسر شده است.

 

معاملات باینری در بروکرها

 

در کابین شخصی بروکرهای فارکس، ورود به پلتفرم های باینری آپشن نیز میسر شده است. به عنوان مثال این موضوع در آلپاری با عنوان “حساب فیکس کانترکت“، و در لایت فارکس “پیش بینی شاخص ها” است. البته معاملات باینری آپشن در بروکرهای فارکس، بصورت خیلی محدود در دسترس قرار دارد.

 

سایر بخش های کابین کارگزاری فارکس

 

امتیازات جمع آوری شده، تغییر “IB” یا معرف در بروکرها، بونوس و پاداش های مختلف، مسابقات فارکس و مواردی از این دست، در کابین بعضی از کارگزاری ها نمایش داده می شود.

 

icon ifxhome 20 کابین شخصی معرفی کابین شخصی بروکرهای فارکس در ایران

 

با توجه به محدود بودن کارگزاری های فعال در بازار ایران، در این بخش به معرفی کابین و نحوه کار با آن خواهیم پرداخت.

کابین لایت فارکس،ورود به کابین لایت فارکس،شماره کابین در لایت فارکس

آموزش کابین لایت فارکس

در مقاله زیر به معرفی کامل اجزای کابین بروکر لایت فارکس، و نحوه کار با آن پرداخته ایم.

کابین شخصی لایت فارکس

کابین شخصی آلپاری، شماره کابین شخصی آلپاری کجاست، حذف کابین شخصی آلپاری

کابین شخصی بروکر آلپاری

دسترسی به شماره کابین آلپاری، امکانات و نحوه کار با آن در مقاله زیر به زبان ساده ارائه شده است.

کابین شخصی آلپاری

کابین شخصی آمارکتس، آمارکتس کابین شخصی، کابین شخصی ای مارکت

کابین بروکر آمارکتس

کار با کابین آمارکتس، بسیار ساده و بدون پیچیدگی قابل انجام است. دسترسی به قسمت های مختلف کابین این کارگزای، در مقاله زیر آماده و معرفی شده است.

کابین شخصی آمارکتس

ورود به فیبوگروپ، ورود به کابین فیبوگروپ، ورود به کابینه شخصی فیبوگروپ

نحوه ورود به کابین شخصی فیبوگروپ

با توجه به مشکلات فیلترینگ در ایران، ورود به کابین فیبوگروپ بدون داشتن “VPN” امکان پذیر نیست. در مقاله زیر، به بررسی کامل این موضوع پرداخته ایم.

ورود به کابین فیبوگروپ

همچنین به زودی، مقاله های جداگانه برای ورود به کابین شخصی بروکر پی سی ام و کابین بروکر ویندزور را آماده و معرفی خواهیم کرد.

 

icon ifxhome 28 کابین شخصی کابینه شخصی بروکرهای فارکس – جمع بندی و نظر نویسنده

 

مهمترین قسمت برای معامله گران در بروکرهای فارکس، کابین کارگزاری ها است. این موضوع با توجه به قوانین طرح صیانت و فیلترینگ در ایران، به آسانی انجام نمی شود. یکی از راهکارهای جایگزین، استفاده از نرم افزارهای اختصاصی بروکرها در موبایل است.

در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی کامل اجزای مختلف کابین های شخصی در بروکرها پرداخته ایم. این موضوع بسته به نوع کارگزاری، کاملا متفاوت بوده و اجزای تشکیل دهنده متغییر است. در صورت داشتن سوال یا راهنمایی برای کار با کابین، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

🔹کابین شخصی در بروکرهای فارکس، یکی از امکانات الزامی کارگزاری ها برای معامله گران بعد از تکمیل ثبت نام است. در کابین دسترسی به تمام امکانات بروکرها، میسر شده است.

🔹بله متاسفانه دسترسی به کابین بروکرها مانند آمارکتس در ایران، بدون داشتن فیلترشکن امکان پذیر نیست.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
💯خالق شاخص داوجونز کیست؟ (DowJones) - [نکات مهم + نحوه عملکرد این شاخص]📊
🔥 معرفی استراتژی اسکالپ پرایس اکشن 5 دقیقه ای - سیستم Hama فارکس - (IFX-ST131) 💰
🌐 بررسی بروکر اف ایکس گلوری (Fxglory) - آیا FXGlory معتبر است؟ ⭐️
📉 بروکر wingo markets چیست؟ - آموزش بروکر وینگومارکت 💶
⏰ معرفی بروکر فرش فارکس (FreshForex) - [انواع حساب + مزایا/معایب] 🔑