icon ifxhome 58 استراتژی باینری اپشن استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور – بدون اندیکاتور ترید کنید!

معاملات باینری آپشن (دودویی) با توجه به زمان محدود پیش بینی قیمت، به یکی از بازارهای پر خطر و ریسکی تبدیل شده است. این بازار نیازمند یک استراتژی دقیق و سودده، با تمرکز بالا است. استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور، بدون استفاده از توابع ریاضی [معادلات قیمتی] امکان پیش‌ بینی نمودار را به شما می دهد.

بهترین استراتژی باینری آپشن بدون اندیکاتو نیز، خطرات از دست دادن سرمایه را به همراه خواهد داشت. با توجه تایم فریم های کوتاه [از چند ثانیه تا چند دقیقه/ساعت]، تصمیم گیری در این بازار نیازمند انضباط، صبر و سرعت عمل بالا است.

استفاده از استراتژی بدون ابزارهای تحلیلی، نیازمند بررسی نمودار (چارت) قیمتی و اخبار در این بازار مالی است. در این مقاله از خانه فارکس من، به بررسی 4 مورد از بهترین استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور، می پردازیم.

استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور، استراتژی باینری اپشن، بهترین استراتژی باینری اپشن

 

icon ifxhome 59 استراتژی باینری اپشن معرفی بهترین استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور

در بازار باینری آپشن، استراتژی‌ هایی که بدون استفاده از اندیکاتور هستند، معمولاً بر تحلیل تکنیکال، رفتار قیمت، و اصول مدیریت ریسک تمرکز دارند. در ادامه، به معرفی 4 استراتژی در معاملات باینری بدون اندیکاتورها می پردازیم.

 

شماره 1#: استراتژی دنبال‌ کردن روند

یکی از رایج‌ ترین استراتژی‌ ها برای معاملات باینری، دنبال‌ کردن روندها است. در این استراتژی اگر قیمت طلا در حال افزایش باشد، تریدر پیش‌ بینی خود را براساس اینکه قیمت در حال افزایش بوده یا برعکس، انجام می‌ دهد.

اگر فکر می‌ کنید که قیمت در حال افزایش است، گزینۀ «خرید» را انتخاب و اگر قیمت کاهش یابد، گزینۀ «فروش» را انتخاب می‌کنید. این استراتژی، ساده‌ ترین روش در معاملات باینری آپشن است. هنگامی که قیمت یک دارایی در حالت صعودی/نزولی باشد، روندها معمولاً به‌صورت زیگزاگی حرکت کرده و تریدرها دو گزینه دارند.

اگر به‌ دنبال یک استراتژی مؤثر برای معاملات باینری هستید، دنبال‌ کردن روندها احتمالاً ایمن‌ ترین راه است

 

تنظیمات معامله با دنبال‌ کردن روند

تنظیمات معامله با دنبال‌ کردن روند، بسته به سبک [استراتژی] معامله‌ گر متغیر است. اما در کل تنظیمات معامله با دنبال‌ کردن روند، عموماً شامل موارد زیر است.

 

شناسایی روند

اولین گام در تنظیمات معامله با دنبال‌ کردن روند، شناسایی روند قیمتی است. این شامل تحلیل نمودارهای قیمتی، شناسایی الگوها و روندهای مختلف مانند روند صعودی/نزولی می‌ شود.

 

تعیین نقاط ورود و خروج

پس‌ از شناسایی روند، معامله‌ گر باید نقاط ورود/خروج را به دقت تعیین کند. این موضوع شامل تعیین سطوح حمایت و مقاومت، الگوهای قیمتی و سایر نقاط مهم در نمودارهای قیمتی است.

 

تعیین اندازه معامله

براساس ریسک مجاز و سرمایه موجود، تریدر می بایست اندازه معامله را تعیین کند. این امر، شامل میزان سرمایه‌ گذاری در هر معامله و همچنین میزان سود/زیان مجاز برای هر معامله است.

 

مدیریت ریسک

تعیین روش‌ های مدیریت ریسک مهم است. مدیریت ریسک در معاملات شامل استفاده از منابع متنوعی [مانند استاپ لاس و تریلینگ‌ استاپ برای محافظت از سرمایه‌ گذاری‌ ها در صورت وقوع حرکات غیر منتظره]، می باشد.

 

زمان‌ بندی معاملات

تنظیم زمان‌ بندی معاملات نیز مهم است. تعیین زمان ورود/خروج از معاملات و همچنین زمان مقاومت در موقعیت‌ های باز، در این دسته بندی قرار می گیرد.

 

شماره 2#: استراتژی پرایس اکشن

استراتژی پرایس اکشن باینری آپشن بدون استفاده از اندیکاتورها، بر پایه تحلیل حرکت قیمت و الگو کندل های قیمتی استوار است. این استراتژی بر اصول ساده‌ ای تمرکز داشته و به معامله‌ گران، استفاده از تحلیل صریح قیمت‌ ها  را می دهد.

در این روش معامله‌ گر بر روی الگوها، سطوح حمایت و مقاومت، تغییرات قیمتی و دیگر عوامل فنی که در نمودار قیمت است،  تمرکز می‌ کند. بهترین روش برای اینکار:

  • الگوهای معکوس شانس؛
  • الگوهای روند؛؛
  • الگوهای معکوس سر و شکستن نقطه
  • و سایر الگوهای شمع‌ های قیمتی برای شناسایی نقاط ورود و خروج از معاملات] استفاده می‌ کنند.

همچنین آن‌ ها به‌ دنبال سطوح حمایت و مقاومت مهم، در نمودارها بوده تا تصمیمات معاملاتی خود را، بر اساس این سطوح اتخاذ کنند. تریدرها با استفاده از این استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور، توانایی توجه به الگوها و نقاط قوت و ضعف در نمودارهای قیمت را دارند.

 

تنظیمات معامله با پرایس اکشن

تنظیمات استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور پرایس اکشن، بستگی به سبک و ترجیحات معامله‌ گران دارد. انواع تنظیمات معامله با پرایس اکشن:

 

زمان‌بندی معاملات

تعیین زمان‌ بندی معاملات بسیار مهم است. این شامل تصمیم‌ گیری درباره فریم زمانی نمودارهای قیمتی است. مثلاً فریم زمانی 1 ساعته یا 4 ساعته.

 

الگوهای قیمتی

شناسایی الگوهای قیمتی نیز مهم است. معامله‌ گر باید به‌دقت الگوهایی مانند معکوس شانس، دو قلوهای روان، سه‌ موج، روندهای مثلثی و سایر الگوهای معروف را شناسایی کند.

 

سطوح حمایت و مقاومت

تعیین سطوح حمایت و مقاومت در نمودارهای قیمتی، بسیار اهمیت دارد. این سطوح به‌ عنوان نقاط ورود/خروج از معاملات، استفاده می شوند.

 

مدیریت ریسک

استفاده از روش‌ های مدیریت ریسک مانند استاپ لاس و تریلینگ‌ استاپ، برای محافظت از سرمایه‌گذاری‌ ها در صورت وقوع حرکات غیر منتظره اهمیت دارد.

 

تصمیمات ورود و خروج

تعیین نقاط ورود/خروج از معاملات بر اساس الگوها و سیگنال‌ های قیمتی اهمیت دارد. معامله‌ گر باید توانایی تصمیم برای ورود/خروج از موقعیت‌های معاملاتی را، داشته باشد.

 

شماره 3#: استراتژی الگوهای قیمتی

این استراتژی در باینری آپشن، بر اصول تحلیل الگوهای قیمتی در نمودارها متمرکز است. این رویکرد بر اساس تشخیص الگوهای معین، در حرکت قیمت‌ ها است. استراتژی الگوهای قیمتی، به‌ عنوان نشانه‌ هایی برای ورود/خروج از معاملات استفاده می‌ شوند.

تریدرها از الگوهای معروفی مانند الگوهای معکوس شانس، الگوهای روند، الگوهای معکوس سر و شکستن نقطه، و سایر الگوهای معین در نمودارهای قیمتی استفاده می‌کنند. این موارد معمولاً شامل الگوهای معکوس و ادامه روند بوده که بر اساس تغییرات قیمت و تحولات بازار، شناسایی می‌ شوند.

در این تکنیک معاملاتی، تریدرها امکان توجه به الگوهای قیمتی موجود در نمودار و گرفتن تصمیمات معاملاتی را دارند.. این روش، معمولاً نیاز به تحلیل دقیق و مستمری از نمودارهای قیمت داشته و نیاز به تجربه [شناخت عمیق] از بازار دارد.

 

شماره 4#: استراتژی مارتینگل

استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور مارتینگل، یک نوع خاص از معامله‌ گری است. بر اساس این استراتژی پس‌ از یک معامله ناموفق، معامله گران حجم معامله بعدی را دو برابر می‌ کنند! این استراتژی بر پایه نظریه احتمال “Martingale”، ساخته شده است.

این روش برای اولین بار توسط ریاضی‌ دان فرانسوی به نام پل پیر لوی معرفی و در قرن هجدهم، به شهرت رسید. او این روش را، برای برنده‌ شدن در قمارخانه‌ های قدیمی طراحی کرده بود. به عنوان مثال این روش، در بازی‌ هایی مانند شیر یا خط که احتمال برنده‌ شدن در آن 50% است، کاربرد دارد.

استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور، استراتژی باینری اپشن، بهترین استراتژی باینری اپشن
استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور – تکنیک خطوط حمایت و مقاومت

 

icon ifxhome 62 استراتژی باینری اپشن مهم‌ ترین نکات معامله با استراتژی بدون اندیکاتور که باید بدانید!

معامله با استراتژی بدون استفاده از اندیکاتورها، نیازمند توجه به موارد مهمی است. مهم‌ترین نکات معامله با استراتژی بدون اندیکاتور:

 

نکته 1#: روان‌شناسی بازار

درک روان‌ شناسی بازار و رفتارهای معامله‌ گران در شرایط مختلف، بسیار مهم است. شناخت روان‌ شناسی بازار، قابلیت اتخاذ بهترین تصمیمات را در مواجهه با نوسانات می دهد.

 

نکته 2#: تعیین حد ضرر

تعیین حد ضرر (Stop Loss)، یکی دیگر از موارد مهم است. با کمک این ابزار در صورت وقوع حرکات ناخواسته، از ضرر جلوگیری می شود. انتخاب یک حد ضرر منطقی و متناسب با شرایط بازار و ریسک مجاز، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

نکته 3#: تعیین حد سود

مشخص کردن حد سود، معامله گران را در رسیدن به اهداف معاملاتی یاری می کند. این امر معاملات تریدرها را، سازمان‌ یافته و مؤثرتر خواهد کرد.

 

نکته 4#: عدم انجام معاملات زیاد

انجام معاملات بیش از حد، منجر به اشتباهات و ضررهای بیشتر می شود. برای جلوگیری از این مشکل، باید معاملات خود را با دقت و با توجه به شرایط بازار انجام و از معاملات زیاد، خودداری کنید.

 

icon ifxhome 60 استراتژی باینری اپشن استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور – جمع بندی و نظر نویسنده

مقایسه انواع استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور نشان می‌ دهد که بهره‌ گیری از آن‌ ها، منجر به افزایش سوددهی در معاملات خواهد شد. انتخاب بهترین استراتژی باینری اپشن بدون اندیکاتور، باید همراه با دقت بالا باشد.

از روش های دیگری مانند استراتژی بازگشت به میانگین (Mean Reversion)، استراتژی شکست (Breakout)، مدیریت ریسک و پول (Risk and Money Management) و تحلیل خبری و بنیادی (Fundamental and News Analysis) نیز می توان استفاده کرد.

این روش ها در معاملات باینری اپشن بدون اندیکاتور، کاربرد دارند. اما مهم است که هر تکنیک معاملاتی را، با دقت و تمرین کافی [قبل از استفاده در حساب واقعی] تست کنید. مدیریت ریسک، باید جز اصلی استراتژی های معاملاتی باشد.

توجه داشته باشید که این استراتژی‌ ها، باید با توجه به میزان سطوح دانش هر تریدر مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از حساب های کپی ترید، سیگنال باینری آپشن و … برای معامله گران مبتدی توصیه شده است. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

🔹بله، استراتژی باینری آپشن بدون استفاده از اندیکاتورها می‌ تواند، مؤثر باشد. زیرا بر اساس تحلیل قیمتی و الگوهای نموداری اعمال می‌ شود. این استراتژی برای معامله‌ گرانی که به‌ دنبال رویکردی ساده و مبتنی بر الگوهای قیمتی هستند، مناسب است.

🔹خیر، برای استفاده از استراتژی باینری آپشن بدون استفاده از اندیکاتورها، نیازی به دانش فنی پیچیده نیست. این استراتژی براساس شناسایی الگوهای قیمتی و مدیریت ریسک معاملات تا حد زیادی ساده است.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
〽️ اندیکاتور ار اس ای چیست؟ - RSI یا شاخص قدرت نسبی یعنی چه؟ 💹
🚫 هک باینری آپشن چیست؟! - بررسی روش های هک کردن باینری آپشن ها⛔️
👑آشنایی با بهترین بروکر متاتریدر فارکس - لیست کامل بروکرهای داخلی و خارجی🌐
🥇کمترین اسپرد طلا در بروکرها - بروکر با اسپرد صفر برای طلا کدام است؟!🔑
⚡️معرفی صرافی رابین هود (Robinhood) - [دانلود/ثبت نام/احراز هویت]💎