icon ifxhome 28 الیمپ ترید قمار معاملات در الیمپ ترید قمار است؟ – شانس و اقبال در باینری آپشن

 

این روزها با محبوبیت روز افزون بروکر الیمپ ترید (olymp trade)، افراد بیشتری به سمت این کارگزاری جذب می شوند که معامله گران مسلمان ایرانی در این بین کم نیستند! اما بسیاری از مسلمانان هنوز درباره قمار بودن یا نبودن معاملات در این بروکر شک دارند و عده ای نیز، آن را حرام می دانند.

olymptrade register button الیمپ ترید قمار

چرا که سبک معاملاتی بروکر الیمپ ترید، کمی متفاوت از سایر بروکر های فارکس است.

آیا الیمپ ترید قمار است؟، آیا سایت الیمپ ترید قانونی است، الیمپ ترید حرام است

در این بروکر، معامله گران قیمت جفت ارزها در آینده را پیش بینی و نسبت به آن در الیمپ ترید سرمایه گذاری می کنند. بسیاری از مسلمانان این کار را شبیه به قمار می دانند، به همین خاطر این سؤال پیش می آید که آیا معامله در الیمپ ترید حلال است؟ یا باید از معامله در این بستر مالی اجتناب کرد؟

در مقاله امروز خانه فارکس من، بررسی می کنیم که آیا الیمپ ترید قمار است یا خیر؟

 

آیا معامله در الیمپ ترید حلال است؟! – نگاه اسلام به معاملات باینری آپشن

 

الیمپ ترید- olymp trade یکی از کارگزاری های فعال در زمینه معاملات باینری آپشن (binary option) است که به معاملات «دودویی» نیز شهرت دارند. این نوع معامله تنها از دو گزینه «بالا» و «پایین» برخوردار است که معامله گران باید یکی از آن ها را انتخاب کنند.

درواقع در معاملات باینری آپشن، تنها کافی است قیمت دارایی های مالی در آینده را پیش بینی کنید. شاید به همین خاطر است که بسیاری از مسلمانان عقیده دارند معاملات باینری آپشن قمار است. از آنجا که الیمپ ترید نیز یک بروکر انحصاری برای معاملات باینری آپشن است، حرام در نظر گرفته می شود. اما آیا الیمپ ترید قمار است؟

خیر، الیمپ ترید با توجه به تحلیل تکنیکال [تحلیل فنی بازار با استفاده از نمودارها، چارت های قیمتی، اندیکاتورها و …] کار می کند و بر خلاف تصور خیلی از مردم، معامله باینری آپشن ربطی به شانس ندارد.

 

چرا برخی از مسلمانان الیمپ ترید را شبیه به قمار می دانند؟

 

2 دلیل اصلی برای شباهت الیمپ ترید با قمار مورد بحث قرار می گیرد. دلایل تشبیه معاملات در الیمپ ترید قمار:

 1. نرخ بهره/ interest؛
 2. پیش بینی قیمت که برخی ادعا دارند مانند قمار شانسی و حسی انجام می شود.

موارد بالا، 2 عامل اصلی حرام دانستن معاملات باینری آپشن الیمپ ترید هستند. البته می توان آن ها را نقض کرد! همان طور که ذکر شد، برای انجام معاملات باینری آپشن/دودویی در الیمپ ترید، نیاز است که از دانش تحلیل تکنیکال-تحلیل فنی استفاده کرد.

این دقیقا به عنوان یک فرق بزرگ میان الیمپ ترید و قمار در نظر گرفته می شود! چراکه قمار به معنای استفاده از سرمایه برای یک بازی شانسی، حدسی و یا بدون داشتن آگاهی از روند آن است.

در صورتی که در معاملات باینری آپشن الیمپ ترید، معامله گران با توجه به دانش و تخصصی که دارند و همچنین آمار های ریاضی، روند معاملات را پیش بینی می کنند. این کاملا یک کار تخصصی است که ربطی به شانس ندارد، بلکه با استفاده از دانش به کار گیری تحلیل تکنیکال به عمل می آید.

olymptrade register button الیمپ ترید قمار

 

icon ifxhome 49 الیمپ ترید قمار مقایسه قمار و معاملات باینری آپشن در الیمپ ترید

 

پیش از هر چیزی می توان در مقایسه قمار و معاملات باینری آپشن، به این نکته اشاره کرد که بازار های مالی جهانی همچون فارکس (FX) بر پایه اقتصاد و معاملات ارزی بین المللی است. در نتیجه، عامل احساسی پشت این بازار وجود ندارد، اما در بازی قمار کل عوامل احساسی در نظر گرفته می شوند.

قمار با ریسک همراه است اما در معاملات دودویی می توان با تبحر در ترید، ریسک معاملات را به حداقل رساند. در ادامه برخی از تفاوت های مشهود قمار و معاملات الیمپ ترید را فهرست کرده ایم.

سرمایه گذاری در الیمپ ترید

 • معامله در الیمپ ترید نیاز به دانش و تخصص دارد.
 • در الیمپ ترید معامله گران با اقتصاد و آمار و ارقام مهم ریاضی در ارتباط هستند.
 • ریسک معاملات در الیمپ ترید را می توان با کار کردن بر روی قابلیت های فردی کاهش داد.
 • الیمپ ترید فرصت سرمایه گذاری جهانی را به معامله گران می دهد.

قمار

 • قمار یک بازی است که بستگی به شانس دارد.
 • در قمار هیچ عامل منطقی وجود ندارد.
 • ریسک قمار هیچ گاه از بین نمی رود.
 • قمار نه تنها فرصت نمی دهد بلکه افراد را وسوسه می کند.

 

icon ifxhome 33 الیمپ ترید قمار آیا سایت الیمپ ترید قانونی است؟ – نظر مراجع دینی درباره حلال/حرام بودن الیمپ ترید!

 

با توجه به مقایسه ای که درباره الیمپ ترید و قمار در بخش قبلی انجام دادیم، باید متوجه شده باشید که این دو به طور کلی با یکدیگر متفاوت هستند. با این حال، نظر مراجع تقلید گوناگون در رابطه با استفاده از الیمپ ترید، بسیار متفاوت است.

برخی از مراجع تقلید مشکلی با سرمایه گذاری در این بروکر نداشته و آن را “داد و ستد” می دانند که از گذشته های دور نیز وجود داشته است. البته برخی دیگر از مراجع تقلید مانند مکارم شیرازی، با این روند معاملات مخالفت دارند و الیمپ ترید را حرام می دانند.

از همین روی، نظر شرعی درباره اینکه الیمپ ترید قمار است یا خیر؟ باید توسط مرجع تقلید مورد نظرتان اعلام شود.

حساب اسلامی olymp trade، حساب اسلامی الیمپ ترید، حساب اسلامی بروکر الیمپ ترید

حساب اسلامی الیمپ ترید

توجه داشته باشید برخی بروکر ها از جمله الیمپ ترید، حساب های مخصوصی را برای مسلمانان ارائه می دهند که تحت عنوان «حساب اسلامی» یا ” islamic accounts” شناخته می شود.

این نوع حساب ها کاملا با قوانین اسلامی همخوانی داشته و معاملات بدون نرخ بهره را به معامله گران هدیه می دهند.

اگر شما نیز می خواهید در این معاملات شرکت کرده و از قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنید، مدارک مربوط به مذهب خود[مسلمان] را برای بروکر ارسال کنید تا بتوانید از افتتاح حساب اسلامی بهره مند شوید.

حساب اسلامی الیمپ ترید

 

icon ifxhome 18 الیمپ ترید قمار آیا الیمپ ترید قمار است؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

این سوالی است که امروزه برای برخی از مسلمانان که در بازار فارکس فعالیت می کنند، به وجود آمده است.

با توجه به فعالیتی که بروکر الیمپ ترید دارد [معاملات باینری آپشن] بسیاری آن را مشابه قمار می دانند. چرا که در الیمپ ترید باید قیمت یک دارایی را پیش بینی کنید و نسبت به آن، سرمایه خود را افزایش داده یا کل آن را از دست خواهید داد!

شاید این کار در نگاه اول همانند قمار به نظر برسد. اما از تفاوت های بزرگی برخوردار است که آن را، کاملا از قمار متمایز می کند. دو مورد از مهم ترین عواملی که الیمپ ترید، قمار در نظر گرفته می شود نرخ بهره و پیش بینی قیمت یک دارایی در آینده است.

اما از آنجاکه این بروکر حساب های اسلامی را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد مشکل دیگری نمی ماند!

همچنین، معاملات باینری آپشن نیازمند استفاده از تحلیل تکنیکال است که یک تخصص پیچیده و وسیع به شمار می رود. با توجه به تمام این صحبت ها، می توان نتیجه گرفت که فعالیت در الیمپ ترید و معاملات باینری آپشن قانونی است و مشکل شرعی ندارد.

برای انتخاب بروکر باینری آپشن مناسب، از طریق پشتیبانی تلگرام با کارشناسان خانه فارکس من در ارتباط باشید.

olymptrade register button الیمپ ترید قمار

سوالات متداول

🔹خیر. معاملات در بروکر الیمپ ترید، فرصتی برای سرمایه گذاری در بازارهای جهانی [فارکس، ارزهای دیجیتال، شاخص ها و …] است.

🔹به دلیل شباهت این روش معاملاتی با قمار که البته این تصور غلط است و الیمپ ترید بر پایه سرمایه گذاری و عوامل اقتصادی کار می کند.

🔹برخی از مراجع تقلید عقیده دارند فعالیت در الیمپ ترید حلال است و برخی دیگر آن را نقض می کنند، در نتیجه برای آگاهی یافتن از این مسئله با مرجع تقلید خود مشورت کنید.

نظرات (2)

 • سلام چرا درباینری نسبت به فارکس نماد ها محدود ترن ایا این امکان سوددهی را کم میکند چون انجام معاملات برای من که فردی مبتدی هستم در باینری اسان تره و در بین بروکر های باینری اپشن بنظرتون کدام بروکر اسان ترین واریز و برداشت را دارند ؟

  • سلام، بصورت کلی، دسترسی به نمادهای معاملاتی در بروکرهای باینری آپشن کمتره. بازار فارکس به دلیل حجم زیاد نقدینگی روزانه، بیش از 1000 دارایی معاملاتی و به مشتریان ارائه کرده.
   معاملات در بازار باینری آپشن و فارکس، نیازمند دانش و تجربه کافی و مدیریت ریسک است. در بین بروکرهای باینری آپشن در ایران، پاکت آپشن شرایط معاملاتی و پرداخت متنوع تری و ارائه کرده است.
   برای آشنایی بیشتر با این کارگزاری، صفحه بروکر پاکت آپشن را مطالعه نمایید.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🔥 آموزش استراتژی اسکالپ با مووینگ اوریج و استوکاستیک - (Ifx-St108) ⭐️
💯 حداقل اسپرد نقره در فارکس چقدر است؟ - بهترین بروکر با کمترین اسپرد XAGUSD کدام است؟ 〽️
💰 نحوه استفاده از اندیکاتور نمایش سشن ها در متاتریدر 4 و 5 [MT4/MT5] 💹
🌟 آموزش استراتژی اسکالپ با RSI در تایم فریم 15 دقیقه - سیستم کلاسیک مولتی تایم فریم - (Ifx-St107) 💹
🔥 بررسی استراتژی با استوکاستیک در فارکس [اسکالپ/روزانه] - (Ifx-St106) 💹