icon ifxhome 64 رگوله آفشور همه چیز درباره رگوله آفشور در فارکس – بروکر آفشور چیست؟

 

سنت وینسنت و گرنادینز، بلیز، سیشل یا جزایر کیمن؛ کدامیک از این کشورها را پیش از ورود به بازار فارکس می شناختید؟! همه این نام ها، در دسته کشورهای آفشور قرار می گیرند. رگوله بروکر صادر شده از سمت این کشورها، با نام مجوز «آفشور» شناخته می شود.

اما آیا واقعا رگولاتوری آفشور معتبر است؟! دلیل اینکه بروکرها درخواست مجوز آفشور می کنند، چیست؟ در مقاله امروز خانه فارکس من، به بررسی کامل رگوله آفشور می پردازیم. دلایل دریافت مجوز توسط بروکر آفشور را، بصورت کامل معرفی خواهیم کرد.

مقایسه و بررسی کامل اعتبار یک کارگزاری [فارکس، باینری آپشن، ارز دیجیتال و …]، مهمترین معیار قبل از شروع به معاملات است. کلاهبرداری در فارکس با مجوزهای آفشور، بسیار بیشتر از تعداد انگشتان دست شما هستند!

رگوله آفشور، بروکر آفشور، رگوله های آفشور

 

منظور از رگوله آفشور چیست؟ – معرفی شناخته شده ترین رگوله های آفشور

 

اجازه دهید همین ابتدا، با واژه «رگوله» آشنا شویم. رگولاتوری یا رگوله در فارکس، به سازمان ها و نهاد هایی اشاره داشته که وظیفه تعیین قوانین و نظارت بر شرک های مالی را برعهده دارند. هدف اصلی این سازمان ها فراهم کردن بستری شفاف، قانونی و محافظت از منافع سرمایه گذاران است.

آفشور (OffShore)، معمولا به جزیره های مستقلی گفته می شود که قوانین مالی ساده تر و نظارت کمتری بر شرکت ها دارند. همین موضوع منجر شده تا بسیاری از بروکرها و شرکت های مالی، رگوله آفشور را برای فرار از مالیات، سهولت در اجرای مقررات و محافظت از دارایی ها دریافت کنند.

اگرچه می توان از کشورهای آفشور برای فعالیت های غیرقانونی استفاده کرد، اما به طور کلی این رگوله ها غیرقانونی نیستند.

 

بروکرهای آفشور در ایران

 

پس از تحریم هایی که در سال 1397 اعمال شد، دو گزینه پیش پای بروکرهای معتبر قرار گرفت. گزینه اول، خداحافظی با بازار ایران و دومین گزینه، ادامه ارائه خدمات به ایرانیان با دریافت رگوله آفشور بود.

رگوله افشور، راهی برای دور زدن تحریم ها و محدودیت های بین المللی است. در واقع سهولت در قوانین و مقررات، منجر شده تا بروکر های معتبر همچنان به تریدرهای ایرانی و دیگر کشورهای ممنوعه [از جمله یمن و کره شمالی]، خدمات بدهند.

با این حال بسیاری از بروکرهای نامعتبر هم، با هدف کلاهبرداری از کاربران ایرانی این رگوله ها را دریافت می کنند! چرا که نظارت چندانی بر رفتار کارگزاری، مشکلات پیش آمده، دریافت غرامت و … وجود ندارد.

بروکر با رگوله آفشور
نام رگوله
بروکر آلپاری Mwali
بروکر لایت فارکس SVGFSA
بروکر آمارکتس Mwali
بروکر آی سی ام بروکرز VFSC
بروکر فیبو گروپ FSC
بروکر ویندزور بروکرز FSC
بروکر اچ وای سی ام CIMA
بروکر ارانته SVGFSA
بروکر آی اف سی مارکتس FSC
بروکر روبو فارکس FSC
بروکر یو اس جی اف ایکس Mwali
بروکر اوربکس FSC, SVGFSA
راهنمای انتخاب بروکر
پشتیبانی تلگرام

 

icon ifxhome 71 رگوله آفشور مهمترین رگولاتور های آفشور کدام هستند؟

 

رگوله بسیاری از کشورها آفشور بوده اما برخی از این مجوزها، اعتبار و محبوبیت بیشتری در بازارهای مالی دارند. مهمترین رگوله های افشور:

 • بلیز (IFSC)؛
 • موریس (FSC)؛
 • برمودا (BMA)؛
 • جزایر کیمن (CIMA)؛
 • سیشل (FSA)؛
 • سنت وینسنت و گرنادینز (SVG)؛
 • باهاما (SCB)؛
 • و جزایر ویرجین بریتانیا (BVI) هستند.

 

مزایا و معایب رگوله آفشور

 

رگوله آفشور اگر چه شرایط جذابی برای شرکت های مالی فراهم می کنند، اما معایبی قابل توجهی نیز دارند.

مزایا

 • مالیات کمتر برای شرکت ها
 • حریم خصوصی بیشتر در مقایسه با دیگر رگوله ها
 • امکان ارائه خدمات به برخی از کشور ها از جمله ایران
 • قوانین منعطف برای بروکرها
 • امکان محافظت از دارایی ها

معایب

 • اعتبار کمتر در مقایسه با رگوله های معمولی
 • شفافیت کمتر در مقایسه با رگوله معتبر
 • عدم نیاز به ثبت نمایندگی یا دفتر

 

icon ifxhome 68 رگوله آفشور آیا رگوله آفشور معتبر است؟!

 

«حریم خصوصی بیشتر در مقایسه با دیگر رگوله ها»، به این بخش از جدول مزایا و معایب رگوله آفشور دقت کردید؟ این جمله مزیتی بزرگ، برای بروکرها و شرکت های مالی است. در مقابل، همین مزیت منجر شده تا نظارت بین المللی مناسبی بر بروکرهای آفشور وجود نداشته باشد.

همچنین قوانین و مقررات ساده تر هم عامل دیگری است که میزان اعتبار رگوله آفشور را، کاهش می دهد.

با این حال رگوله های آفشور کاملا قانونی بوده و توسط کارگزاری ها، دریافت می شوند. حتی بسیاری از بزرگ ترین بروکرها از جمله روبو فارکس، آمارکتس و “HFM” هم رگوله افشور را دریافت کرده اند.

رگوله سنت وینسنت، رگوله FSA، رگوله SVGFSA

رگوله سنت وینسنت چیست؟

سنت وینسنت و گرانادینز، یکی از جزایر معروف برای دریافت رگوله آفشور است. این مجوز با علامت اختصاری “SVGFSA”، شناخته می شود.

رگوله سنت وینسنت

رگوله fsa، رگوله fsa چیست، رگوله cysec و fsa

رگوله FSA چیست؟

رگوله “FSA”، یکی دیگر از مجوزهای آفشور برای بروکرها است. از طریق این رگوله، سرویس به ایرانیان و سایر کشورهای تحت تحریم ارائه می شود.

رگوله FSA

 

رگوله افشور چه تفاوتی با رگوله معمولی دارد؟!

 

مهمترین تفاوت رگوله آفشور با رگوله معمولی، در مقررات و استانداردها خلاصه می شود. رگوله ها، این قوانین و مقررات را بر کارگزاری ها اعمال کرده و آن ها، موظف به رعایت این موارد هستند. رگوله های آمریکا، انگلستان، استرالیا و … با ارائه قوانین سختگیرانه، شفافیت، کارایی و امنیت بازار های مالی را تضمین می کنند.

این رگوله ها دائما فعالیت شرکت های مالی را زیر نظر داشته و به سرعت، با هرگونه تخلفی برخورد می کنند. در مقابل رگوله های آفشور در کنار قوانین ساده تر و مالیات کمتر، نظارت مناسبی بر شرکت ها ندارند [که همین موضوع شانس تخلف و اقدامات غیر قانونی را افزایش می دهد].

 

icon ifxhome 44 رگوله آفشور خدمات رگوله های آفشور برای بروکرها

 

همانطور که پیش تر اشاره شد، خدمات موسسات آفشور برای بروکرها متفاوت است. در ادامه، شرایط تسهیلات ارائه شده توسط این سازمان ها را معرفی خواهیم کرد.

 

کارمزد مناسب

 

بروکرهای آفشور مالیات کمتری به نهادهای قانونی پرداخت می کنند. همین موضوع منجر به کاهش هزینه ها [کمیسیون، اسپرد و …]، نسبت به بروکرهای دیگر خواهد شد.

 

لوریج بالاتر

 

در بسیاری از کارگزاری ها با رگوله طراز اول، لوریج (ضریب اهرمی در معاملات) تا اعداد بسیار کمی ارائه شده است. به عنوان مثال، حداکثر لوریج در برخی نمادها به 1:100 می رسد. این موضوع به علت قوانین رگوله، در جهت کاهش ریسک کال مارجین شدن معامله گران است.

در مقابل رگوله های آفشور، لوریج تا حداکثر 1:3000 نیز ارائه کرده اند!

 

icon ifxhome 31 رگوله آفشور آیا بروکر با رگوله آفشور قابل اعتماد است؟ – جمع بندی و نظر نویسنده

 

علیرغم تصور اکثر افراد، رگوله های آفشور خیلی قابل اعتماد نیستند! نداشتن خدمات پوشش بیمه ای، پرداخت خسارت، محافظت از سرمایه معامله گران، تفکیک حساب ها و … توسط این سازمان ها اجرا نمی شود. البته این موضوع، نقش 100% در اعتماد/عدم اعتماد به بروکر ندارد.

بسیاری از کارگزاری های قدیمی و شناخته شده، در جهت ارائه سرویس به کشورهای تحت تحریم این رگوله ها را دریافت کرده اند. از مهمترین نکات برای انتخاب یک کارگزاری، بررسی سابقه، نظرات کاربران، سایت های مرجع و مجوزهای دریافتی است.

مجموعه خانه فارکس من به عنوان نماینده بسیاری از بروکرهای فارکس و باینری آپشن، آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به معامله گران است. مواردی مانند انعکاس نظرات درباره آلپاری یا سایر کارگزاری ها [انتشار گفتگوی مشتریان با پشتیبانی]، در جهت شفاف سازی عملکرد بروکرها به تازگی انجام شده است.

سوالات متداول

🔹بله؛ رگوله آفشور کاملا قانونی بوده و مشکلی از این نظر وجود ندارد.

🔹اصلی ترین تفاوت های این رگوله ها، سطح قوانین و میزان نظارت بر رفتار کارگزاری هاست.

درج نظر

فهرست مطالب
مطالب جدید
🎯بروکر ای پلنت چیست؟ - معرفی کامل بروکر Eplanet Markets در ایران💎
✏️بروکر فارکس در کانادا - معرفی لیست بهترین بروکرهای فارکس کانادا🔑
👑بررسی بروکر سی ام اس پرایم (CMS Prime) - بروکر CMS Prime چیست؟!🎯
🟢بررسی کامل بروکر سی ام سی (CMC Markets) - بروکر cmc markets چیست؟!💡
📊معرفی بخش خبر فارکس فکتوری - خبرهای فارکس فکتوری فارسی📆